Za tyle, tak wielkich dobrodziejstw ofiaruję się cały, za godność kapłańską z największym dziękczynieniem spełnię Twoją wolę. Moim pokarmem jest wypełnianie woli Ojca mego. (ZŻW 24 V 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 12 Grudzień 2018

Uroczystość Królowej Polski

Przy obecności Przełożonego Generalnego Ks. Dariusza Wilka, 3 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00 obchodzono w Sanktuarium św. Michała Archanioła i błogosławionego ks. Br. Markiewicza w Miejscu Piastowym Uroczystość odpustową Matki Bożej Królowej Polski. Na początku Mszy św., najpierw Wspólnota zakonna, a następnie rodzina przywitała Przełożonego Generalnego w imieniu wszystkich wiernych zebranych na Mszy św.

Kazanie ks. Ryszarda Legana, umieszczone swą treścią w chrześcijańskiej historii Polski, było piękną duchową pożywką dla wszystkich uczestników Uroczystości. O godz. 10.00 wyruszyła w kierunku Sanktuarium na "Górce", z lotniska w Targowiskach - od pomnika św. Jana Pawła II - pielgrzymka, modląca się za maturzystów. Tę modlitwę na Mszy św. odpustowej przedłużył i ubogacił swym śpiewem zespół Gloria. Stolicy mądrości - Maryi, polecamy Przełożonego Generalnego ks. Dariusza Wilka oraz maturzystów. xsj.