Ja najniższy ze wszystkich ludzi na świecie. Daj mi, Panie, to czuć z całego serca. Ja nic – tylko łaska Boża robi we mnie. Ja mniej aniżeli nic. Przeto czemu się sprzeciwia umysł mój, gdy mnie spotyka pogarda. Dla mnie nie ma tu na ziemi pogardy odpowiedniej. (ZŻW, 31 VII 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 22 Październik 2018

Uroczystość Królowej Polski

Przy obecności Przełożonego Generalnego Ks. Dariusza Wilka, 3 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00 obchodzono w Sanktuarium św. Michała Archanioła i błogosławionego ks. Br. Markiewicza w Miejscu Piastowym Uroczystość odpustową Matki Bożej Królowej Polski. Na początku Mszy św., najpierw Wspólnota zakonna, a następnie rodzina przywitała Przełożonego Generalnego w imieniu wszystkich wiernych zebranych na Mszy św.

Kazanie ks. Ryszarda Legana, umieszczone swą treścią w chrześcijańskiej historii Polski, było piękną duchową pożywką dla wszystkich uczestników Uroczystości. O godz. 10.00 wyruszyła w kierunku Sanktuarium na "Górce", z lotniska w Targowiskach - od pomnika św. Jana Pawła II - pielgrzymka, modląca się za maturzystów. Tę modlitwę na Mszy św. odpustowej przedłużył i ubogacił swym śpiewem zespół Gloria. Stolicy mądrości - Maryi, polecamy Przełożonego Generalnego ks. Dariusza Wilka oraz maturzystów. xsj.