Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Dlaczego aniołowie bardzo się cieszą, gdy się grzesznik jeden nawróci? bo wtedy widzą w blasku chwały Miłosierdzie i Dobroć Bożą – pierwszą doskonałość Bożą, ponieważ Bóg jest miłością. (ZŻW 26 X 1877).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 22 Wrzesień 2017

Uroczystość Królowej Polski

Przy obecności Przełożonego Generalnego Ks. Dariusza Wilka, 3 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00 obchodzono w Sanktuarium św. Michała Archanioła i błogosławionego ks. Br. Markiewicza w Miejscu Piastowym Uroczystość odpustową Matki Bożej Królowej Polski. Na początku Mszy św., najpierw Wspólnota zakonna, a następnie rodzina przywitała Przełożonego Generalnego w imieniu wszystkich wiernych zebranych na Mszy św.

Kazanie ks. Ryszarda Legana, umieszczone swą treścią w chrześcijańskiej historii Polski, było piękną duchową pożywką dla wszystkich uczestników Uroczystości. O godz. 10.00 wyruszyła w kierunku Sanktuarium na "Górce", z lotniska w Targowiskach - od pomnika św. Jana Pawła II - pielgrzymka, modląca się za maturzystów. Tę modlitwę na Mszy św. odpustowej przedłużył i ubogacił swym śpiewem zespół Gloria. Stolicy mądrości - Maryi, polecamy Przełożonego Generalnego ks. Dariusza Wilka oraz maturzystów. xsj.