Ja najniższy ze wszystkich ludzi na świecie. Daj mi, Panie, to czuć z całego serca. Ja nic – tylko łaska Boża robi we mnie. Ja mniej aniżeli nic. Przeto czemu się sprzeciwia umysł mój, gdy mnie spotyka pogarda. Dla mnie nie ma tu na ziemi pogardy odpowiedniej. (ZŻW, 31 VII 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 22 Październik 2018

Jubileusz 1050-lecia chrztu Polski w blasku czuwania fatimskiego

Jubileusz 1050-lecia chrztu Polski w blasku czuwania fatimskiego.Pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Adama Szala - nowego ordynariusza Archidiecezji Przemyskiej, rozpoczęły się nabożeństwa fatimskie w Miejscu Piastowym. Wspólnota Domowego Kościoła, na czele z parą diecezjalną Grażyną i Stanisławem Czepińscy podjęła różne funkcje liturgiczne w czasie czuwania modlitewnego, jednak najważniejszym celem Wspólnoty była modlitwa do Matki Bożej na "Górce", która przez wiele lat gościła oazowiczów w czasie rekolekcji wakacyjnych.

Spotkanie Wspólnoty Domowego Kościoła z licznie zgromadzonymi wiernymi, dało też możliwość opowiedzenia o charyzmacie Domowego Kościoła. Tematem przewodnim czuwania fatimskiego był Jubileusz chrztu Polski. Po kazaniu ks. Arcybiskupa, wyraźnie nawiązującemu do 1050-lecia chrztu Polski i odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych, odpowiedni komentarz i modlitwa o wierność wartościom chrześcijańskim w Polsce, wspaniale podprowadziły do pokropienia wodą święconą. Po Różańcu w intencji rodzin oraz po procesji światła, Stowarzyszenie Powściągliwość i Praca przedstawiło widowisko ukazujące wierność chrześcijaństwu narodu polskiego. Po zakończeniu spektaklu, na który po procesji światła pozostało około 800 osób, miała miejsce mini-agapa. Chleb z topionym smalcem, z różnymi ziołami i przyprawami okazał przysmakiem. Wdzięczność pielgrzymów za oprawę liturgiczną czuwania modlitewnego, za widowisko przyjęte z wielkim wzruszeniem oraz za rodzinną agapę, kolejny raz udowodniły obecność Bożego błogosławieństwa na markiewiczowskiej "Górce". xjs.