Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Dlaczego aniołowie bardzo się cieszą, gdy się grzesznik jeden nawróci? bo wtedy widzą w blasku chwały Miłosierdzie i Dobroć Bożą – pierwszą doskonałość Bożą, ponieważ Bóg jest miłością. (ZŻW 26 X 1877).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 22 Wrzesień 2017

Jubileusz 1050-lecia chrztu Polski w blasku czuwania fatimskiego

Jubileusz 1050-lecia chrztu Polski w blasku czuwania fatimskiego.Pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Adama Szala - nowego ordynariusza Archidiecezji Przemyskiej, rozpoczęły się nabożeństwa fatimskie w Miejscu Piastowym. Wspólnota Domowego Kościoła, na czele z parą diecezjalną Grażyną i Stanisławem Czepińscy podjęła różne funkcje liturgiczne w czasie czuwania modlitewnego, jednak najważniejszym celem Wspólnoty była modlitwa do Matki Bożej na "Górce", która przez wiele lat gościła oazowiczów w czasie rekolekcji wakacyjnych.

Spotkanie Wspólnoty Domowego Kościoła z licznie zgromadzonymi wiernymi, dało też możliwość opowiedzenia o charyzmacie Domowego Kościoła. Tematem przewodnim czuwania fatimskiego był Jubileusz chrztu Polski. Po kazaniu ks. Arcybiskupa, wyraźnie nawiązującemu do 1050-lecia chrztu Polski i odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych, odpowiedni komentarz i modlitwa o wierność wartościom chrześcijańskim w Polsce, wspaniale podprowadziły do pokropienia wodą święconą. Po Różańcu w intencji rodzin oraz po procesji światła, Stowarzyszenie Powściągliwość i Praca przedstawiło widowisko ukazujące wierność chrześcijaństwu narodu polskiego. Po zakończeniu spektaklu, na który po procesji światła pozostało około 800 osób, miała miejsce mini-agapa. Chleb z topionym smalcem, z różnymi ziołami i przyprawami okazał przysmakiem. Wdzięczność pielgrzymów za oprawę liturgiczną czuwania modlitewnego, za widowisko przyjęte z wielkim wzruszeniem oraz za rodzinną agapę, kolejny raz udowodniły obecność Bożego błogosławieństwa na markiewiczowskiej "Górce". xjs.