Ja najniższy ze wszystkich ludzi na świecie. Daj mi, Panie, to czuć z całego serca. Ja nic – tylko łaska Boża robi we mnie. Ja mniej aniżeli nic. Przeto czemu się sprzeciwia umysł mój, gdy mnie spotyka pogarda. Dla mnie nie ma tu na ziemi pogardy odpowiedniej. (ZŻW, 31 VII 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 22 Październik 2018

krzyż zasługi dla księdza Antoniego Tyńca

Ponad 40-tu zasłużonych mieszkańców Podkarpacia odebrało odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta RP, które wręczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Krzyże Zasługi, Krzyż Wolności i Solidarności, Medal za Ofiarność i Odwagę oraz Medale za Długoletnią Służbę otrzymali najbardziej zasłużeni mieszkańcy regionu, którzy wyróżnili się m. in. zasługami w ratowaniu życia ludzkiego, w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka , upowszechniania i rozwoju kultury, rozwoju chóralistyki, zasługami w działalności na rzecz społeczności lokalnej oraz wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Wręczono również odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uroczystość odbyła się 21 czerwca w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Przełożony Domu Macierzystego w Miejscu Piastowym Ks. Antoni Tyniec CSMA otrzymał odznaczenie Krzyżem zasługi Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za trud włożony w rozwój społeczności podkarpackiej. Gratulujemy!!! xjs.