Cokolwiek czynię, przez Niego i z Nim czynię. “Już nie ja, ale Chrystus” (por. Gal.2,20) czyni dobro, które ja czynię. (ZŻW, 22 VII 1873).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 21 Kwiecień 2018

krzyż zasługi dla księdza Antoniego Tyńca

Ponad 40-tu zasłużonych mieszkańców Podkarpacia odebrało odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta RP, które wręczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Krzyże Zasługi, Krzyż Wolności i Solidarności, Medal za Ofiarność i Odwagę oraz Medale za Długoletnią Służbę otrzymali najbardziej zasłużeni mieszkańcy regionu, którzy wyróżnili się m. in. zasługami w ratowaniu życia ludzkiego, w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka , upowszechniania i rozwoju kultury, rozwoju chóralistyki, zasługami w działalności na rzecz społeczności lokalnej oraz wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Wręczono również odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uroczystość odbyła się 21 czerwca w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Przełożony Domu Macierzystego w Miejscu Piastowym Ks. Antoni Tyniec CSMA otrzymał odznaczenie Krzyżem zasługi Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za trud włożony w rozwój społeczności podkarpackiej. Gratulujemy!!! xjs.