Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Dlaczego aniołowie bardzo się cieszą, gdy się grzesznik jeden nawróci? bo wtedy widzą w blasku chwały Miłosierdzie i Dobroć Bożą – pierwszą doskonałość Bożą, ponieważ Bóg jest miłością. (ZŻW 26 X 1877).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 22 Wrzesień 2017

ŚDM -Spełnione Pragnienia

Niezwykły czas Światowych Dni Młodzieży jest już poza nami. W sercu pojawiła się ogromna wdzięczność wobec Jezusa Miłosiernego za wszystkie Jego dary. Na wiosennym spotkaniu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa trzeźwości pojawiła się propozycja, aby wspólnota Apostolstwa trzeźwości z Miejsca Piastowego podjęła wysiłek przygotowania programu na ŚDM, poruszający problem trzeźwości i wolności wśród młodzieży.

Tak więc przed zespołem Gloria, opiekunami zespołu: Anną i Robertem Puchalskim oraz członkami Stowarzyszenia Powściągliwość i Praca stanęło zadanie, aby zaangażowanie w program tych dni, uwydatnił problem uzależnień i zniewoleń wśród młodzieży. Najpierw zaangażowanie 25 lipca w Miejscu Piastowym, podczas Międzynarodowego Michalickiego Spotkania Młodych oraz zaangażowanie w XII-tą Ogólnopolską modlitwę o trzeźwość narodu, która w tym roku odbywała się pod hasłem: "Młodzi, nie dajcie się zniewolić" - pozwoliło uwierzyć w swoje możliwości i z optymizmem udać się 27 lipca do Pawlikowic na kolejne spotkanie młodych. Zaangażowanie w animacje w czasie przedpołudniowym wśród młodzieży polskiej u Ojców reformatów w Wieliczce/28. VII/ i wśród młodzieży włoskiej w Gorzkowie /29. VII/ stało się źródłem ogromnych radości. 28 lipca /czwartek/ o godz. 19.00 zespół Gloria oraz małżeństwo Jolanta i Krzysztof Bęben, pomimo deszczu, mogli przeprowadzić dwugodzinny program na estradzie w Wieliczce. To zaangażowanie w Festiwal Młodych na ŚDM, zostało przyjęte przez zespół Gloria jako wyróżnienie i wielkie wezwanie. Oprócz Jolanty i Krzysztofa, świadectwem swoim dzieliły się cztery osoby ze wspólnoty Apostolstwa trzeźwości z Wieliczki. Niestety, ks. Bp.Tadeusz Bronakowski, ze względu na trudności komunikacyjne, nie był w stanie przybyć z Krakowa, aby - jak to było w programie - skierować do uczestników krótkie przemówienie. Uczynił to przez telefon, co zostało przyjęte z aplausem. Tak więc błogosławiona idea otrzeźwienia narodu i dążenia do wolności, ukazana w charyzmacie błogosławionego Ks. Br. Markiewicza, mogła zaistnieć na tych niezwykłych ŚDM. Ukoronowaniem tego zaangażowania w ŚDM było uczestnictwo w Drodze Krzyżowej na Błoniach krakowskich oraz sobotnie czuwanie i niedzielna Msza święta na Brzegach. Niechaj Jezus Miłosierny wynagrodzi kapłanom i mieszkańcom Gorzkowa, którzy przez te dni wspaniale nas gościli. "Błogosławieni miłosierni..." xjs.