Śmierć pewna. już teraz mogę umrzeć... Mogę pogardzać dobrami tego świata: szczęściem, majątkiem, przyjemnościami, zaszczytem... Udręczenie, pogarda są moim pragnieniem. Jezus moim celem. (ZŻW 18 VIII 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 25 Listopad 2017

Czuwanie Fatimskie z Jubilatami

Sierpniowe czuwanie fatimskie w Miejscu Piastowym od 18-tu lat jest naznaczone szczególnym wołaniem do Pana Boga, za wstawiennictwem Pani fatimskiej, w intencji odrodzenia moralnego narodu polskiego. Ta wyraźna sugestia płynie z obecności podczas nabożeństwa Podkarpackiej "Solidarności", której patronem jest błogosławiony ks. Br. Markiewicz. Również modlitewne wołanie o trzeźwość polskiego narodu nadaje charakter tego nabożeństwa.

Na tegorocznym czuwaniu fatimskim swoje błogosławione piętno wycisnęły Światowe Dni Młodzieży, co było zaznaczone w każdej części modlitewnego czuwania. Również obecność srebrnych Jubilatów - kapłanów, na czele z księdzem biskupem Józefem Dąbrowskim z Kanady, wpłynęło na piękno liturgii nabożeństwa fatimskiego. Ks. kaznodzieja - Jubilat Tadeusz Gerlach, pięknie połączył objawienie sierpniowe z Fatimy z tegorocznym wołaniem o Miłosierdzie Boże na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Dziękczynienie za dar powołania kapłańskiego wypowiedziane przez ks. Biskupa Józefa, przez kaznodzieję - ks. Tadeusza oraz w słowie kończącym Mszę św. przez Przełożonego Generalnego ks. Dariusza Wilka doskonale wpletło się w dziękczynienie za wszystkie łaski jakich doznał naród polski od Miłosiernego Boga za wstawiennictwem Matki Miłosierdzia. Piękno liturgii czuwania fatimskiego ubogacił chór "Ave" z parafii Matki Bożej Częstochowskiej z Jasła. Chór ten wykonał również koncert po procesji światła. Napewno deszczowa  pogoda podczas nabożeństwa fatimskiego, przyczyniła się do jego pokutnego charakteru. Oby Miłosierny Jezus obdarzył dostojnych Jubilatów, wszystkich uczestników tego nabożeństwa, Związek Zawodowy "Solidarność"  oraz cały naród polski obfitymi darami płynącymi z Jego Miłosiernego Serca. xjs.