Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Dlaczego aniołowie bardzo się cieszą, gdy się grzesznik jeden nawróci? bo wtedy widzą w blasku chwały Miłosierdzie i Dobroć Bożą – pierwszą doskonałość Bożą, ponieważ Bóg jest miłością. (ZŻW 26 X 1877).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 22 Wrzesień 2017

Siódme Wesele bez Toastu

Biorąc pod uwagę tegoroczne hasło Apostolstwa Trzeźwości: "Młodzi, nie dajcie się zniewolić", w dniu 20 sierpnia przy Sanktuarium św. Michała Archanioła i błog. Br. Markiewicza odbyło się VII Podkarpackie Wesele bez toastu. Na początku spotkania / o godz. 9.30/ dokonano uroczystego wniesienia relikwii św. Jana Pawła II - Patrona rodzin. Przy śpiewie "Barki", wezwań litanii oraz akcie zawierzenia rodzin Miłosiernemu Bogu, powierzono całość spotkania św. Janowi Pawłowi.

Obecność Jego relikwii przywiezionych z Rzymu, dla peregrynacji po zakonnych domach, rodziny zebrane w Sanktuarium przyjęły jako szczególną dla nich łaskę. Po tak uroczystym rozpoczęciu, Starostowie Wesela i jednocześnie odpowiedzialni za przygotowanie i przeprowadzenie tej imprezy: Grażyna i Adam Dutkowie, przywitali wszystkich zebranych w Sanktuarium, po czym zaprosili wodzirejów: Tomasza Zielińskiego oraz Mirosława Spera do ukazania w prelekcji oraz świadectwie swojej działalności wodzirejskiej. Ponieważ obydwaj Panowie przygotowywali i przeprowadzali tańce na ŚDM w Krakowie z 600 tancerzami, atmosfera tamtych niezwykłych dni została również wprowadzona wśród uczestników Podkarpackiego Wesela. Świadectwo życia chrześcijańskiego obydwu wodzirejów było ukoronowaniem niezwykłego spotkania. Gdy wodzirejowie udali się na spotkanie z młodzieżą, zaś dzieci zostały objęte opieką Sióstr Michalitek, dorośli mogli wysłuchać konferencji wygłoszonej przez pedagog z Krosna Agnieszki Masłyk, na temat dopalaczy i płynących z tego uzależnienia  zagrożeń dla młodzieży. Spotkania w grupach, adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej wypełniły czas popołudniowy. Msza św., której o godz. 17.00 przewodniczył Ks. Arcybiskup Józef Michalik, przy udziale Ojca Generała Ks. Dariusza Wilka, z oprawą muzyczną zespołu "Gloria" stanowiła centrum całego spotkania. Kazanie Ks. Arcybiskupa skoncentrowane na Hymnie o miłości św. Pawła z listu do Koryntian, pieknie podprowadziło wszystkich małżonków do odnowienia przyrzeczeń sakramentu małżeństwa. Po odnowieniu przyrzeczeń, róże przekazywane żonom przez mężów, zostały w akcie zawierzenia umieszczone przed Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy świętej przyszedł czas na przyjęcie weselne w dużym namiocie postawionym przy Auli Zespołu Szkół Michalickich na "Górce". Ponad 240-tu uczestników VII Podkarpackiego Wesela bez toastu wspaniale przeżywało radość chrześcijańską przy suto zastawionym stole, przy ognisku: grilu i śpiewie, przy torcie weselnym, przy tańcach animowanych przez Roberta Puchalskiego i różnych zabawach prowadzonych przez zespół "Gloria". Członkowie Stowarzyszenia Powściągliwości i Pracy, podejmujący trud zorganizowania tej imprezy, razem z młodzieżowym zespołem "Gloria", mogli kolejny raz wyrazić Jezusowi Miłosiernemu wdzięczność za udzielone podczas przygotowań i spotkania łaski, za przepiękną pogodę, za dar miejsca, które błogosławiony Bronisław ciągle czyni błogosławionym. Oby ten charyzmatyczny dar, w obecnym Roku Miłosierdzia, stał się udziałem wszystkich rodzin. xjs.