Ja najniższy ze wszystkich ludzi na świecie. Daj mi, Panie, to czuć z całego serca. Ja nic – tylko łaska Boża robi we mnie. Ja mniej aniżeli nic. Przeto czemu się sprzeciwia umysł mój, gdy mnie spotyka pogarda. Dla mnie nie ma tu na ziemi pogardy odpowiedniej. (ZŻW, 31 VII 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 22 Październik 2018

Miłosierdzie Pańskie na wieki wyśpiewywać będę

„Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I został strącony wielki Smok, który się zwie diabeł i szatan”. /Ap. 12, 7-9/

Drodzy Czciciele
Świętego Michała Archanioła!

Odwołując się do słów z Apokalipsy św. Jana, które umieściłem powyżej, pod wizerunkiem św. Michała Archanioła z Góry Gargano, chciałbym zwrócić Waszą uwagę na wielkie zwycięstwo Krzyża i Ewangelii jakie dokonało się w naszej Ojczyźnie w ostatnim tygodniu lipca 2016 roku, podczas Światowych Dni Młodzieży.
Wielki wysiłek zorganizowania tych szczególnych Dni modlitwy i radości wśród wspólnot młodego Kościoła, nie był wolny od uderzeń zorganizowanego zła.

W Sanktuarium św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym podejmowano wiele modlitw w intencji Światowych Dni Młodzieży. Również wiele wspólnot Czcicieli św. Michała Archanioła podejmowało modlitwę i post w tej intencji.
Miłosierdzie Boże otoczyło nas wszystkich bezpieczeństwem, mądrością, duchowymi przeżyciami, radością i pogłębioną więzią we wspólnocie Kościoła świętego. Apokaliptyczny smok został strącony, zaś wierzący w Jezusa Miłosiernego mogli zawołać za świętym Michałem Archaniołem: „Któż jak Bóg!”

Drodzy Czciciele św. Michała Archanioła! Trzeba dalej trwać przy nadzwyczajnym naszym Patronie – świętym Michale, prosząc Boga bogatego w miłosierdzie o zwycięstwo Prawa Bożego w świecie.
Niechaj na drodze tej wierności pomogą nam słowa Ojca Świętego Franciszka wypowiedziane podczas Mszy św. na Campus Misericordiae, 31 lipca 2016 r.:
„Wiara mówi nam bowiem, że jesteśmy „dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy” (1J 3, 1): zostaliśmy stworzeni na Jego obraz; Jezus nasze człowieczeństwo uczynił swoim a Jego serce nigdy nie oddzieli się od nas; Duch Święty chce w nas mieszkać; jesteśmy powołani do wiecznej radości z Bogiem!” …  „Jezus, prosząc, by mógł przyjść do twego domu, jak to uczynił w przypadku Zacheusza, wzywa ciebie po imieniu. Jezus wszystkich nas wzywa po imieniu. Twoje imię jest Mu drogie”.

Drodzy Czciciele św. Michała Archanioła – współpracownicy w naszym michalickim dziele ewangelizacyjnym i  apostolskim!

Błogosławiony Ks. Br. Markiewicz na początku XX-go wieku przekazał nam takie słowa: „Postanawiamy rozszerzać cześć św. Michała Archanioła w sposób szczególniejszy. Tym sposobem zetrzemy się we walny sposób z masonią i ze szataństwem, które nią przewodzi. Staniemy na wysokości obecnej chwili........ Cnoty św. Michała: pokora, czystość, gorliwość o chwałę Bożą i o dobro dusz ludzkich. Widać, że już zbliżyły się czasy Antychrysta i potęg diabelskich kiedy z wielką mocą wypadnie Kościołowi walczyć pod wodzą św. Michała i jego Towarzyszy”.Biorąc pod uwagę przywołane w tym liście słowa Ojca świętego Franciszka oraz słowa błogosławionego ks. Bronisława, kierujemy nasze rozmodlone serca ku wielkiemu zawołaniu współczesnego Kościoła świętego. Tym zawołaniem są słowa zawierzenia i zaufania: „Jezu ufam Tobie!” Oby te słowa zawierzenia Miłosierdziu Bożemu połączone z zawołaniem św. Michała Archanioła: „Któż jak Bóg!” wybrzmiały dwugłosem  w naszym życiu piękną pieśnią dla chwały Boga i dla pożytku wspólnoty Kościoła świętego. Niechaj to pragnienie będzie również dla Was naszym życzeniem z okazji patronalnej Uroczystości.

Pragnę w imieniu całej Wspólnoty Michalitów w Miejscu Piastowym podziękować Wam za duchową współpracę i życzliwość. Pragnę Was poinformować, że budowa kaplicy dla cudownej figury Matki Bożej Fatimskiej, która przez ponad 30 lat towarzyszyła nam podczas Nabożeństw fatimskich, jest już w końcowym etapie.  Koronacja tej cudownej Figury koronami papieskimi będzie 11 czerwca 2017 roku. Chcę Wam podziękować w tym miejscu za pomoc materialną. Bóg zapłać! Również wiele osób przekazało nam złote przedmioty na koronę dla Figury. Mamy nadzieję, że zbliżająca się Uroczystość koronacji, będzie wielką chwałą „Niewiasty obleczonej w słońce”.Niechaj za  Wasze dary serca Pan Bóg hojnie Was wynagrodzi a Pani Fatimska, święty Michał Archanioł i błogosławiony Bronisław towarzyszą  w podejmowanych wysiłkach ducha, umysłu i ciała.

Miejsce Piastowe, 29 wrzesień 2016 rok

Rektor Sanktuarium: Ks. Jan Seremak CSMA

Serdecznie zapraszam wszystkich Czcicieli św. Michała Archanioła na doroczną, odpustową Uroczystość do Miejsca Piastowego do naszego Sanktuarium, która odbędzie się 25-go września o godzinie 11.00, a po niej procesja z Figurą św. Michała Archanioła do dziewięciu stacji Chórów anielskich. Natomiast 29 września uroczysta Msza św. będzie o godz. 19.00, a po niej procesja z figurą św. Michała Archanioła po drogach Miejsca Piastowego.Informuję, że na adres naszego Sanktuarium św. Michała Archanioła i błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza, można przesyłać intencje Mszy świętej, zamawiać gregorianki oraz w wypominkach polecać zmarłych, za których w listopadzie jest odprawianych 30 Mszy świętych, a w ciągu roku w modlitwie różańcowe prosimy o ich szczęście wieczne.