Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Dlaczego aniołowie bardzo się cieszą, gdy się grzesznik jeden nawróci? bo wtedy widzą w blasku chwały Miłosierdzie i Dobroć Bożą – pierwszą doskonałość Bożą, ponieważ Bóg jest miłością. (ZŻW 26 X 1877).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 22 Wrzesień 2017

Miłosierdzie Pańskie na wieki wyśpiewywać będę

„Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I został strącony wielki Smok, który się zwie diabeł i szatan”. /Ap. 12, 7-9/

Drodzy Czciciele
Świętego Michała Archanioła!

Odwołując się do słów z Apokalipsy św. Jana, które umieściłem powyżej, pod wizerunkiem św. Michała Archanioła z Góry Gargano, chciałbym zwrócić Waszą uwagę na wielkie zwycięstwo Krzyża i Ewangelii jakie dokonało się w naszej Ojczyźnie w ostatnim tygodniu lipca 2016 roku, podczas Światowych Dni Młodzieży.
Wielki wysiłek zorganizowania tych szczególnych Dni modlitwy i radości wśród wspólnot młodego Kościoła, nie był wolny od uderzeń zorganizowanego zła.

W Sanktuarium św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym podejmowano wiele modlitw w intencji Światowych Dni Młodzieży. Również wiele wspólnot Czcicieli św. Michała Archanioła podejmowało modlitwę i post w tej intencji.
Miłosierdzie Boże otoczyło nas wszystkich bezpieczeństwem, mądrością, duchowymi przeżyciami, radością i pogłębioną więzią we wspólnocie Kościoła świętego. Apokaliptyczny smok został strącony, zaś wierzący w Jezusa Miłosiernego mogli zawołać za świętym Michałem Archaniołem: „Któż jak Bóg!”

Drodzy Czciciele św. Michała Archanioła! Trzeba dalej trwać przy nadzwyczajnym naszym Patronie – świętym Michale, prosząc Boga bogatego w miłosierdzie o zwycięstwo Prawa Bożego w świecie.
Niechaj na drodze tej wierności pomogą nam słowa Ojca Świętego Franciszka wypowiedziane podczas Mszy św. na Campus Misericordiae, 31 lipca 2016 r.:
„Wiara mówi nam bowiem, że jesteśmy „dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy” (1J 3, 1): zostaliśmy stworzeni na Jego obraz; Jezus nasze człowieczeństwo uczynił swoim a Jego serce nigdy nie oddzieli się od nas; Duch Święty chce w nas mieszkać; jesteśmy powołani do wiecznej radości z Bogiem!” …  „Jezus, prosząc, by mógł przyjść do twego domu, jak to uczynił w przypadku Zacheusza, wzywa ciebie po imieniu. Jezus wszystkich nas wzywa po imieniu. Twoje imię jest Mu drogie”.

Drodzy Czciciele św. Michała Archanioła – współpracownicy w naszym michalickim dziele ewangelizacyjnym i  apostolskim!

Błogosławiony Ks. Br. Markiewicz na początku XX-go wieku przekazał nam takie słowa: „Postanawiamy rozszerzać cześć św. Michała Archanioła w sposób szczególniejszy. Tym sposobem zetrzemy się we walny sposób z masonią i ze szataństwem, które nią przewodzi. Staniemy na wysokości obecnej chwili........ Cnoty św. Michała: pokora, czystość, gorliwość o chwałę Bożą i o dobro dusz ludzkich. Widać, że już zbliżyły się czasy Antychrysta i potęg diabelskich kiedy z wielką mocą wypadnie Kościołowi walczyć pod wodzą św. Michała i jego Towarzyszy”.Biorąc pod uwagę przywołane w tym liście słowa Ojca świętego Franciszka oraz słowa błogosławionego ks. Bronisława, kierujemy nasze rozmodlone serca ku wielkiemu zawołaniu współczesnego Kościoła świętego. Tym zawołaniem są słowa zawierzenia i zaufania: „Jezu ufam Tobie!” Oby te słowa zawierzenia Miłosierdziu Bożemu połączone z zawołaniem św. Michała Archanioła: „Któż jak Bóg!” wybrzmiały dwugłosem  w naszym życiu piękną pieśnią dla chwały Boga i dla pożytku wspólnoty Kościoła świętego. Niechaj to pragnienie będzie również dla Was naszym życzeniem z okazji patronalnej Uroczystości.

Pragnę w imieniu całej Wspólnoty Michalitów w Miejscu Piastowym podziękować Wam za duchową współpracę i życzliwość. Pragnę Was poinformować, że budowa kaplicy dla cudownej figury Matki Bożej Fatimskiej, która przez ponad 30 lat towarzyszyła nam podczas Nabożeństw fatimskich, jest już w końcowym etapie.  Koronacja tej cudownej Figury koronami papieskimi będzie 11 czerwca 2017 roku. Chcę Wam podziękować w tym miejscu za pomoc materialną. Bóg zapłać! Również wiele osób przekazało nam złote przedmioty na koronę dla Figury. Mamy nadzieję, że zbliżająca się Uroczystość koronacji, będzie wielką chwałą „Niewiasty obleczonej w słońce”.Niechaj za  Wasze dary serca Pan Bóg hojnie Was wynagrodzi a Pani Fatimska, święty Michał Archanioł i błogosławiony Bronisław towarzyszą  w podejmowanych wysiłkach ducha, umysłu i ciała.

Miejsce Piastowe, 29 wrzesień 2016 rok

Rektor Sanktuarium: Ks. Jan Seremak CSMA

Serdecznie zapraszam wszystkich Czcicieli św. Michała Archanioła na doroczną, odpustową Uroczystość do Miejsca Piastowego do naszego Sanktuarium, która odbędzie się 25-go września o godzinie 11.00, a po niej procesja z Figurą św. Michała Archanioła do dziewięciu stacji Chórów anielskich. Natomiast 29 września uroczysta Msza św. będzie o godz. 19.00, a po niej procesja z figurą św. Michała Archanioła po drogach Miejsca Piastowego.Informuję, że na adres naszego Sanktuarium św. Michała Archanioła i błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza, można przesyłać intencje Mszy świętej, zamawiać gregorianki oraz w wypominkach polecać zmarłych, za których w listopadzie jest odprawianych 30 Mszy świętych, a w ciągu roku w modlitwie różańcowe prosimy o ich szczęście wieczne.