Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Dlaczego aniołowie bardzo się cieszą, gdy się grzesznik jeden nawróci? bo wtedy widzą w blasku chwały Miłosierdzie i Dobroć Bożą – pierwszą doskonałość Bożą, ponieważ Bóg jest miłością. (ZŻW 26 X 1877).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 22 Wrzesień 2017

Patron na współczesne czasy

Cześć oddawana św. Michałowi Archaniołowi we Wspólnocie michalickiej wyrażana jest w różnych formach. Nowenna przed Uroczystością patronalną /29 wrzesień/ była i jest nadal czasem szczególnej modlitwy do św. Michała Archanioła. Od kilku lat w Miejscu Piastowym, w Sanktuarium św. Michała Archanioła, centralna uroczystość odpustowa jest przyozdobiona strojami dzieci, które z pomocą rodziców, katechetek i wychowawców oraz w znacznej mierze Sióstr Michalitek przybierają postacie aniołów, a nade wszystko postać świętego Michała Archanioła.

Tegorocznej Uroczystości - 25 września o godz. 11.00 - przewodniczył Asystent Generalny Zgromadzenia ks. Rafał Kamiński. Wielokrotnie w kazaniu zwracał uwagę na piękno dziecka, które musi być w dzisiejszm świecie chronione przed uderzeniami zła. W tej ochronie nadprzyrodzoną rolę spełnia św. Michał Archanioł. Piękna procesja po Mszy świętej i podarowane dzieciom małe figurki aniołów, wplatają się w nową formę uwielbienia Pana Boga przez wiernych na "Górce" w Miejscu Piastowym. 29 września, po mszy świętej o godz. 19.00, czas świętowania był również ubogacony wieczorną procesją światła, z figurą św. Michała Archanioła, po drogach Miejsca Piastowego. Ta modlitwa w drodze miała wymiar: uwielbienia Pana Boga z Chórami anielskimi przy przejściu przez plac szkolny, wielkiej prośby o powołania do Zgromadzeń św Michała Archanioła przy klasztorze Sióstr Michalitek, modlitwy za zmarłych przy krzyżu na cmentarzu, modlitwy za dzieła apostolskie podejmowane w Kościele przez wspólnoty świeckich, zaś w drodze od kościoła parafialnego do klasztoru na "Górce" modlitwa o uwolnienie od uzależnień i zniewoleń grzechowych. Oby Pan nieba i ziemi posyłał nam swoich Aniołów, aby nas strzegli na wszystkich drogach naszego życia. xjs.