Ja najniższy ze wszystkich ludzi na świecie. Daj mi, Panie, to czuć z całego serca. Ja nic – tylko łaska Boża robi we mnie. Ja mniej aniżeli nic. Przeto czemu się sprzeciwia umysł mój, gdy mnie spotyka pogarda. Dla mnie nie ma tu na ziemi pogardy odpowiedniej. (ZŻW, 31 VII 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 22 Październik 2018

Listopad - 2 miesiąc Nowenny

Podjęcie prośby Matki Boże dotyczącej szczęścia wiecznego dusz w czyśćcu cierpiących.
Najświętsza Maryjo, Pani fatimska, Matko Litościwa! Racz spojrzeć na biedne dusze, które sprawiedliwość Boża w płomieniach czyśćcowych zatrzymuje. Drogie są one dla Twego Boskiego Syna, zawsze Go kochały i teraz pałają pragnieniem oglądania i posiadania Go, lecz ogień czyśćcowy je pożera. Twój Syn - Jezus Miłosierny świętej Siostrze Faustynie nakazał: „Dziś sprowadź mi dusze, które są w więzieniu czyśćcowym i zanurz je w przepaści miłosierdzia mojego, niechaj strumienie krwi mojej ochłodzą ich upalenie. Wszystkie te dusze są bardzo przeze mnie umiłowane, odpłacają się mojej sprawiedliwości; w twojej mocy jest im przynieść ulgę. Bierz ze skarbca  mojego Kościoła wszystkie odpusty i ofiaruj za nie”. /Dz.. 1226/
Matko Miłosierdzia! W objawieniu fatimskim przypomniałaś prawdę o czyśćcu, mówiąc do Łucji o jej zmarłej krewnej, która do końca świata będzie przebywać w tym miejscu oczyszczenia i pokuty. Litościwa Matko, pośpiesz  z pociechą tym duszom, które Cię zawsze kochały i teraz ślą swe westchnienia do Ciebie. Tobie polecamy wszystkich, którzy przybywali do tego Sanktuarium na nabożeństwa fatimskie, a teraz -  jeśli dosięgnął ich czas pokuty  w czyśćcu i oczekują na Twoje wstawiennictwo u Miłosiernego Boga, by nadal wielbić i wychwalać Jego Majestat przy Twojej nadprzyrodzonej obecności -  przybądź im z pomocą.
My żyjący, wdzięczni za wszystkie dary i łaski,  jakie podczas nabożeństw fatimskich otrzymaliśmy przed Twą cudowną Figurą, z wiarą podejmujemy modlitwę, której nas nauczyłaś podczas objawienia w Fatimie: „ O mój Jezu. Przebacz nam nasze winy. Zachowaj nas od ognia piekielnego. Zaprowadź do nieba wszystkie dusze, szczególnie te, które najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia” Amen.