Śmierć pewna. już teraz mogę umrzeć... Mogę pogardzać dobrami tego świata: szczęściem, majątkiem, przyjemnościami, zaszczytem... Udręczenie, pogarda są moim pragnieniem. Jezus moim celem. (ZŻW 18 VIII 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 25 Listopad 2017

Listopad - 2 miesiąc Nowenny

Podjęcie prośby Matki Boże dotyczącej szczęścia wiecznego dusz w czyśćcu cierpiących.
Najświętsza Maryjo, Pani fatimska, Matko Litościwa! Racz spojrzeć na biedne dusze, które sprawiedliwość Boża w płomieniach czyśćcowych zatrzymuje. Drogie są one dla Twego Boskiego Syna, zawsze Go kochały i teraz pałają pragnieniem oglądania i posiadania Go, lecz ogień czyśćcowy je pożera. Twój Syn - Jezus Miłosierny świętej Siostrze Faustynie nakazał: „Dziś sprowadź mi dusze, które są w więzieniu czyśćcowym i zanurz je w przepaści miłosierdzia mojego, niechaj strumienie krwi mojej ochłodzą ich upalenie. Wszystkie te dusze są bardzo przeze mnie umiłowane, odpłacają się mojej sprawiedliwości; w twojej mocy jest im przynieść ulgę. Bierz ze skarbca  mojego Kościoła wszystkie odpusty i ofiaruj za nie”. /Dz.. 1226/
Matko Miłosierdzia! W objawieniu fatimskim przypomniałaś prawdę o czyśćcu, mówiąc do Łucji o jej zmarłej krewnej, która do końca świata będzie przebywać w tym miejscu oczyszczenia i pokuty. Litościwa Matko, pośpiesz  z pociechą tym duszom, które Cię zawsze kochały i teraz ślą swe westchnienia do Ciebie. Tobie polecamy wszystkich, którzy przybywali do tego Sanktuarium na nabożeństwa fatimskie, a teraz -  jeśli dosięgnął ich czas pokuty  w czyśćcu i oczekują na Twoje wstawiennictwo u Miłosiernego Boga, by nadal wielbić i wychwalać Jego Majestat przy Twojej nadprzyrodzonej obecności -  przybądź im z pomocą.
My żyjący, wdzięczni za wszystkie dary i łaski,  jakie podczas nabożeństw fatimskich otrzymaliśmy przed Twą cudowną Figurą, z wiarą podejmujemy modlitwę, której nas nauczyłaś podczas objawienia w Fatimie: „ O mój Jezu. Przebacz nam nasze winy. Zachowaj nas od ognia piekielnego. Zaprowadź do nieba wszystkie dusze, szczególnie te, które najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia” Amen.