Ja najniższy ze wszystkich ludzi na świecie. Daj mi, Panie, to czuć z całego serca. Ja nic – tylko łaska Boża robi we mnie. Ja mniej aniżeli nic. Przeto czemu się sprzeciwia umysł mój, gdy mnie spotyka pogarda. Dla mnie nie ma tu na ziemi pogardy odpowiedniej. (ZŻW, 31 VII 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 22 Październik 2018

Sylwester bez toastu 2016/17

Koniec Roku Miłosierdzia i uroczystości z nim związane - szczególnie Uroczystość przyjęcia na nowo Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana - zachęcał do podjęcia czynów miłosierdzia, które będą wyrazem dobrze przeżytego mininego czasu. Dla Stowarzyszenia Powściągliwości i Pracy okazją do takich czynów było zorganizowanie mikołajowych podarunków dla ponad 80-ciu dzieci oraz przedświątecznych paczek dla 30 rodzin.

Zaangażowanie Stowarzyszenia, w którym znajdują się między innymi osoby wcześniej oczekujące i doświadczające życzliwie podanej im miłosiernej dłoni, skierowane jest do rodzin poranionych przez różne uzależnienia i zniewolenia. Przede wszystkim przez nadużywanie alkoholu. Zorganizowanie Sylwestra bez toastu mieści się w tym szczególnym apostolstwie. Dla ponad 110-ciu osób sylwestrowa zabawa, śpiewanie kolęd, Msza święta o północy i w rodzinnej atmosferze przekazywane życzenia oraz zabawy i tańce do rana - było źródłem pięknej, chrześcijańskiej radości. Gospodarze tej imprezy: Magda i Krzysztof Józefczyk mogli podczas podsumowania składać Panu Bogu wdzięczność za udaną imprezę, wyrażając jednocześnie uznanie dla zaangażowania członków Stowarzyszenia w przygotowaniu posiłków, sali balowej, zabaw - a wszystko w postawie wielkiej życzliwości do siebie i uczestników Sylwestra. W prowadzeniu zabaw, tańców i śpiewów wspaniały miał udział zespół Gloria. W radosnej atmosferze spełnionego na Sylwestrze zadania, 2 stycznia członkowie zespołu Gloria, w diecezjalnym Radio Fara przeprowadzili audycję poświęconą tajemnicy Darów Ducha Świętego, których skuteczne działanie podczas ŚDM w Krakowie wyraźnie dostrzegali i sami doświadczyli. To niezwykłe duchowe doświadczenie, jak podkreślili podczas audycji, skłania ich do dalszego zaangażowania w podejmowane działania Apostolstwa Trzeźwości. Oby Jezus Miłosierny objął swoją łaską ich dobre pragnienia i postanowienia oraz udzielił obfitych łask Stowarzyszeniu działającym w ramach Apostolstwa Trzeźwości. xjs.