Śmierć pewna. już teraz mogę umrzeć... Mogę pogardzać dobrami tego świata: szczęściem, majątkiem, przyjemnościami, zaszczytem... Udręczenie, pogarda są moim pragnieniem. Jezus moim celem. (ZŻW 18 VIII 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 25 Listopad 2017

Przez Maryję do Jezusa

100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie oraz zbliżająca się Uroczystość koronacji cudownej Figury Matki Bożej Fatimskiej, skłoniła Stowarzyszenie Powściągliwości i Pracy do zorganizowania dziesiątych rekolekcji trzeźwościowych w Miejscu Piastowym pod hasłem: "Przez Matkę Miłosierdzia do Jezusa Miłosiernego". Pierwszy dzień rekolekcji zatrzymał uczestników przy Aniele, który w 1916 roku uczył dzieci modlitwy do Niepokalanego Serca Maryji i Miłosiernego Serca Jezusa. Kogo Pan Bóg posyła na moją drogę życiową i kto był lub jest moim Aniołem posłanym przez Pana Boga? - to pytanie towarzyszyło podczas pierwszej konferencji rekolekcyjnej, podczas homilii w czasie Mszy świętej oraz podczas adoracji krzyża połączonej z Drogą Krzyżową - to wszystko odbywało sie w domu rekolekcyjnym oraz w kaplicy zakonnej Sióstr Michalitek. Dzień sobotni był poświęcony objawieniom Matki Bożej w maju, czerwcu i lipcu 1917 roku. Wielkie wołanie zbolałej Matki Miłosierdzia o nawrócenie ludzkości, ma swoje niezwykłe przesłanie na drodze osób uzależnionych od alkoholu i innych zniewoleń. Nabożeństwo pokutne i spowiedź święta w Sanktuarium stał się w rekolekcjach wielkim ukłonem Jezusowi Miłosiernemu, w dwugodzinnej posłudze 7 kapłanów w konfesjonale oraz w adoracji Najświętszego Sakramentu. Msza święta w kaplicy Sióstr Michalitek mieściła w sobie gorącą modlitwę w intencji rodzin, a szczególnie w intencji dzieci, których proporzec i sztandar Dziecięcej Krucjaty Niepokalanej został uroczyście poświęcony. Do tej Krucjaty przystąpiły na zakończenie rekolekcji świętej kolejne dzieci powiększając w ten sposób swoją Wspólnotę do ponad 80-ciu członków. Trzeci dzień rekolekcji świętych /Niedziela/ był podyktowany Listem z Fatimy napisanym w stanie wojennym przez Sługę Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego. Dla ponad 330-tu uczestników tych rekolekcji, refleksja nad objawieniami fatimskimi przy Sanktuarium na "Górce", kolejny raz stała się dowodem szczególnego miejsca, które wybrał błogosławiony ks. Bronisław Markiewicz na kolebkę swojego Zgromadzenia. Dla ponad 70-ciu dzieci uczestniczących w rekolekcjach oraz dla ich rodziców, posługa i duchowe macierzyństwo Sióstr Michalitek było wspaniałym świadectwem. Stowarzyszenie Powściągliwości i Pracy, odpowiedzialni za organizację rekolekcji: Jolanta i Krzysztof Bęben, prowadzący rekolekcje: ks. Jan Seremak CSMA oraz zespół młodzieżowy Gloria wielbią i wychwalają Miłosierdzie Boże przez Matkę Miłosierdzia, gdyż "wielkie rzeczy uczynił nam Pan Bóg w czasie tych rekolekcji".ks. Jan Seremak CSMA.