Ja najniższy ze wszystkich ludzi na świecie. Daj mi, Panie, to czuć z całego serca. Ja nic – tylko łaska Boża robi we mnie. Ja mniej aniżeli nic. Przeto czemu się sprzeciwia umysł mój, gdy mnie spotyka pogarda. Dla mnie nie ma tu na ziemi pogardy odpowiedniej. (ZŻW, 31 VII 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 22 Październik 2018

Siódmy miesiąc nowenny przed koronacją figury Matki Bożej Fatimskiej

Maryjo, Królowo i Matko nasza! Pani przychodząca do nas z nieba! Pragniemy przyczynić się do przyspieszenia królowania Twego Niepokalanego Serca, przez wypełnienie Twoich wezwań wypowiedzianych w objawieniach fatimskich.
19 sierpnia 1917 roku prosiłaś: - „Chcę, abyście odmawiali codziennie różaniec. Módlcie, módlcie się wiele, czyńcie ofiary za grzeszników, bo wiele dusz idzie na wieczne potępienie, bo nie mają nikogo, kto by się za nie ofiarował i modlił".

W siódmym miesiącu naszej nowenny przed koronacją Twej cudownej Figury, ośmielamy się wypowiedzieć słowa całkowitego oddania się Tobie, jako Twoje narzędzie i jako pomoc Twoja, aby stoczyć pod Twoim sztandarem święty bój ze straszną klęską rozbicia rodziny, wzajemnej nienawiści, pijaństwa i niemoralności. Postanawiamy podjąć drogę nawrócenia przez miłość i zgodę w rodzinach.
Cechuje nas jednak słabość i nieudolność. Prosimy Cię więc pokornie, abyś nas natchnęła odwagą i siłą, mocą i wytrwałością. Chcemy w każdym środowisku, jako chrześcijanie, dawać świadectwo trzeźwości i zawsze kierować się w życiu dobrem innych ludzi. Prosimy Cię o ratunek dla naszych sióstr i  braci, nieszczęśliwych niewolników różnych nałogów, a szczególnie nałogu alkoholowego. Dobra Matko, ukazująca w Fatimie swoje zatroskanie o wszystkich ludzi, wzmocnij ich słabą wolę,  ulecz z choroby alkoholowej, opiekuj się ich rodzinami.
Prosimy Cię, aby obecny rok Narodowego Kongresu trzeźwości i stulecia Twoich objawień w Fatimie, był rokiem wielkiej łaski: Twojego królowania w Narodzie trzeźwym i czystym, wiernym Bogu, Krzyżowi, Ewangelii, Kościołowi i Jego Pasterzom.  Amen.