Śmierć pewna. już teraz mogę umrzeć... Mogę pogardzać dobrami tego świata: szczęściem, majątkiem, przyjemnościami, zaszczytem... Udręczenie, pogarda są moim pragnieniem. Jezus moim celem. (ZŻW 18 VIII 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 25 Listopad 2017

Siódmy miesiąc nowenny przed koronacją figury Matki Bożej Fatimskiej

Maryjo, Królowo i Matko nasza! Pani przychodząca do nas z nieba! Pragniemy przyczynić się do przyspieszenia królowania Twego Niepokalanego Serca, przez wypełnienie Twoich wezwań wypowiedzianych w objawieniach fatimskich.
19 sierpnia 1917 roku prosiłaś: - „Chcę, abyście odmawiali codziennie różaniec. Módlcie, módlcie się wiele, czyńcie ofiary za grzeszników, bo wiele dusz idzie na wieczne potępienie, bo nie mają nikogo, kto by się za nie ofiarował i modlił".

W siódmym miesiącu naszej nowenny przed koronacją Twej cudownej Figury, ośmielamy się wypowiedzieć słowa całkowitego oddania się Tobie, jako Twoje narzędzie i jako pomoc Twoja, aby stoczyć pod Twoim sztandarem święty bój ze straszną klęską rozbicia rodziny, wzajemnej nienawiści, pijaństwa i niemoralności. Postanawiamy podjąć drogę nawrócenia przez miłość i zgodę w rodzinach.
Cechuje nas jednak słabość i nieudolność. Prosimy Cię więc pokornie, abyś nas natchnęła odwagą i siłą, mocą i wytrwałością. Chcemy w każdym środowisku, jako chrześcijanie, dawać świadectwo trzeźwości i zawsze kierować się w życiu dobrem innych ludzi. Prosimy Cię o ratunek dla naszych sióstr i  braci, nieszczęśliwych niewolników różnych nałogów, a szczególnie nałogu alkoholowego. Dobra Matko, ukazująca w Fatimie swoje zatroskanie o wszystkich ludzi, wzmocnij ich słabą wolę,  ulecz z choroby alkoholowej, opiekuj się ich rodzinami.
Prosimy Cię, aby obecny rok Narodowego Kongresu trzeźwości i stulecia Twoich objawień w Fatimie, był rokiem wielkiej łaski: Twojego królowania w Narodzie trzeźwym i czystym, wiernym Bogu, Krzyżowi, Ewangelii, Kościołowi i Jego Pasterzom.  Amen.