Śmierć pewna. już teraz mogę umrzeć... Mogę pogardzać dobrami tego świata: szczęściem, majątkiem, przyjemnościami, zaszczytem... Udręczenie, pogarda są moim pragnieniem. Jezus moim celem. (ZŻW 18 VIII 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 25 Listopad 2017

Boże Miłosierdzie

Czuwanie modlitewne przed Świętem Miłosierdzia Bożego /22/23 kwietnia 2017/, które odbyło się w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym, zasugerowane było trzema znakami: Figurą Matki Bożej Fatimskiej, Obrazem Miłosierdzia Bożego oraz Różańcem. Po wniesieniu przez grupę mężczyzn Figury Matki Bożej, podjęto modlitwę różańcową części chwalebnej.

Przed wystawionym w monstrancji Jezusem Eucharystycznym klękały rodziny, aby przez wstawiennictwo Matki Bożej prosić Jezusa Miłosiernego o potrzebne łaski. Po uroczystym wniesieniu przez kobiety Obrazu Miłosierdzia Bożego, podjęto rozważania Drogi Krzyżowej, odnosząc się przy każdej stacji do życia Matki Bożej. Trzeci znak - Różaniec był uroczyście wniesiony przez dzieci i młodzież. W ich intencji została odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego . Msza św. o północy wprowadziła w zasięg Miłosierdzia Bożego, które w tym dniu jest wyjątkowo otwarte dla człowieka. Przeżyte czuwanie modlitewne pozwoliło zagłębić się w dar objawień fatimskich, które wydają się być bramą do wielkiego "Oceanu Miłosierdzia Bożego". Oby ten dar Miłosierdzia Bożego dotknął nasze wspólnoty rodzinne, parafialne i zakonne w dniu koronacji Cudownej Figury Matki Bożej Fatimskiej w dniu 11 czerwca 2017 roku. Ks.Jan S.