Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Dlaczego aniołowie bardzo się cieszą, gdy się grzesznik jeden nawróci? bo wtedy widzą w blasku chwały Miłosierdzie i Dobroć Bożą – pierwszą doskonałość Bożą, ponieważ Bóg jest miłością. (ZŻW 26 X 1877).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 22 Wrzesień 2017

Boże Miłosierdzie

Czuwanie modlitewne przed Świętem Miłosierdzia Bożego /22/23 kwietnia 2017/, które odbyło się w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym, zasugerowane było trzema znakami: Figurą Matki Bożej Fatimskiej, Obrazem Miłosierdzia Bożego oraz Różańcem. Po wniesieniu przez grupę mężczyzn Figury Matki Bożej, podjęto modlitwę różańcową części chwalebnej.

Przed wystawionym w monstrancji Jezusem Eucharystycznym klękały rodziny, aby przez wstawiennictwo Matki Bożej prosić Jezusa Miłosiernego o potrzebne łaski. Po uroczystym wniesieniu przez kobiety Obrazu Miłosierdzia Bożego, podjęto rozważania Drogi Krzyżowej, odnosząc się przy każdej stacji do życia Matki Bożej. Trzeci znak - Różaniec był uroczyście wniesiony przez dzieci i młodzież. W ich intencji została odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego . Msza św. o północy wprowadziła w zasięg Miłosierdzia Bożego, które w tym dniu jest wyjątkowo otwarte dla człowieka. Przeżyte czuwanie modlitewne pozwoliło zagłębić się w dar objawień fatimskich, które wydają się być bramą do wielkiego "Oceanu Miłosierdzia Bożego". Oby ten dar Miłosierdzia Bożego dotknął nasze wspólnoty rodzinne, parafialne i zakonne w dniu koronacji Cudownej Figury Matki Bożej Fatimskiej w dniu 11 czerwca 2017 roku. Ks.Jan S.