Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Dlaczego aniołowie bardzo się cieszą, gdy się grzesznik jeden nawróci? bo wtedy widzą w blasku chwały Miłosierdzie i Dobroć Bożą – pierwszą doskonałość Bożą, ponieważ Bóg jest miłością. (ZŻW 26 X 1877).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 22 Wrzesień 2017

Ósmy miesiąc nowenny przed koronacją Figury Matki Bożej Fatimskiej

Najświętsza Maryjo! Królowo rodzin! W ósmym miesiącu nowenny przed koronacją Twej cudownej Figury w tym Sanktuarium, sięgamy myślą do październikowego w 1917 roku objawienia w Fatimie, które nam ukazało Świętą Rodzinę. Siostra Łucja w taki sposób opisała to wydarzenie: „Zobaczyliśmy po stronie słońca św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus i Naszą Dobrą Panią ubraną w bieli, w płaszczu niebieskim. Zdawało się, że św. Józef z Dzieciątkiem błogosławi świat ruchami ręki na kształt krzyża”. Matko Chrystusowa! Przez wiele lat Twój Syn Jezus żył ukryty w rodzinie, czyniąc ją pierwowzorem i przykładem wszystkich rodzin chrześcijańskich, które mają  wypełnić plan zamysłu Bożego. A planem Bożym jest, aby pokochać każdą rodzinę, czyli umieć cenić jej wartości i możliwości i zawsze je popierać;  poznać niebezpieczeństwa i zło, które jej zagraża, aby móc je pokonać; przyczyniać się do tworzenia środowiska sprzyjającego jej rozwojowi.
Matko Kościoła! Bądź Królową rodzin, ażeby dzięki Twej pomocy każda z nich, mogła rzeczywiście stać się „małym Kościołem”, w którym będzie odzwierciedlać się i żyć tajemnica Kościoła Chrystusowego. Przybywająca do Fatimy z polecenia Bożego Służebnico  Pańska! Bądź dla naszych rodzin przykładem pokornego i wielkodusznego przyjęcia woli Bożej. Racz łagodzić cierpienia i osuszać łzy tych, którzy cierpią z powodu trudności rodzinnych. Niechaj święty Józef, „Mąż Sprawiedliwy”, niestrudzony pracownik, nieskazitelny opiekun skarbów Mu powierzonych, razem z Tobą strzeże wszystkie rodziny, opiekuje się nimi i zawsze je oświeca. Ty zaś poproś swego Syna, Króla wszechświata, aby był obecny jak w Kanie Galilejskiej w każdej rodzinie chrześcijańskiej, dając jej światło, radość, szczęście, pogodę ducha i męstwo. Amen! /por. Familiaris consortio, nr 86/