Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Dlaczego aniołowie bardzo się cieszą, gdy się grzesznik jeden nawróci? bo wtedy widzą w blasku chwały Miłosierdzie i Dobroć Bożą – pierwszą doskonałość Bożą, ponieważ Bóg jest miłością. (ZŻW 26 X 1877).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 22 Wrzesień 2017

Atmosfera pobożności Maryjnej

Błogosławiony Ks. Bronisław Markiewicz na początku swojej działalności na "Górce" w Miejscu Piastowym zapragnął, aby wśród jego wychowanków Osoba Najświętszej Maryi Panny miała szczególne miejsce. Sprowadza figurę Matki i Królowej, która w tym wizerunku stała się bardzo bliska nie tylko wychowankom ale wszystkim wiernym, przybywającym do świątyni pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski. 3 maja, tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku, już piąty raz wędrowała mini pielgrzymka z Targowisk-lotniska do Sanktuarium w Miejscu Piastowym, modląc się za maturzystów. Uwieńczeniem tej modlitwy w drodze, była uroczysta, gdyż odpustowa Msza święta, której głównym celebransem był ksiądz Rektor Aleksander Ogrodnik. Ksiądz Piotr Bieniek w kazaniu ukazał nadzwyczajną opiekę Matki Bożej nad Polakami.

Za kilka dni na "Górce" znów wzmogła się pobożność maryjna. Pierwsze czuwanie fatimskie, pomimo deszczu, zgromadziło bardzo wielu pielgrzymów. Piękna oprawa liturgiczna podjęta przez członków Kościoła domowego i zespół Gloria, stanowiły duchowy pokłon oddany Bogu i Matce Bożej. Duże zaangażowanie pielgrzymów w śpiew hymnu koronacyjnego, który ma być wyśpiewany 11 czerwca podczas koronacji Cudownej Figury, świadczył o pobożności maryjnej zgromadzonego ludu. Hymn napisany przez Teresę Kołacz oraz melodia skomponowana przez Aleksandrę Puchalską /członkinię zespołu Gloria/ spodobał się wszystkim. Na koniec procesji z Figurą Matki Bożej, cała /ok. 2000 wiernych/ modlitewna wspólnota, razem z Księdzem Arcybiskupem Adamem Szalem podjęła modlitwę przed jedzeniem, nad kromeczkami z dżemem i serem, którymi częstowali się wszyscy podczas koncertu zespołu Gloria po skończonej procesji. 12 maj przywiódł na "Górkę" kolejny znak Matki Bożej. Kopia cudownego Obrazu z Jasnej Góry, odbierała hołd od zakonników znajdujących się na terenie Archidiecezji przemyskiej. Rozpoczęła się bowiem peregrynacja tego Obrazu po zakonnych kościołach i kaplicach, zaś rozpoczęcie tego błogosławionego czasu zostało dokonane Mszą świętą w Sanktuarium, pod przewodnictwem Ojca Generała Księdza Dariusza Wilka, przy udziale 33 kapłanów-zakonników i kilku braci zakonnych.W takiej atmosferze pobożności maryjnej pozwolił nam Miłosierny Bóg przeżywać 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie. Oby ten święty czas zaowocował w nas i w tych, którym apostolsko służymy błogosławionymi owocami. ks. Jan Seremak.