Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Dlaczego aniołowie bardzo się cieszą, gdy się grzesznik jeden nawróci? bo wtedy widzą w blasku chwały Miłosierdzie i Dobroć Bożą – pierwszą doskonałość Bożą, ponieważ Bóg jest miłością. (ZŻW 26 X 1877).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 22 Wrzesień 2017

Dar wdzięcznośći

Każdego roku, podczas wrześniowego nabożeństwa fatimskiego, w szczególny sposób opiece Bożej, przez wstawiennictwo Matki Bożej, są polecane społeczności szkolne: dzieci, młodzież, nauczyciele i wychowawcy. Również w tym roku, podczas nabożeństwa fatimskiego w Miejscu Piastowym, przy zaangażowaniu dzieci i młodzieży z parafii Lubatowa oraz zespołu młodzieżowego Gloria działającego przy Stowarzyszeniu Powściągliwości i Pracy,  podjęto tę intencję. Pomimo niepewnej pogody, przybyło dużo pielgrzymów, a wśród nich wyjątkowo sporo dzieci i młodzieży. Zaangażowanie młodych ludzi w odmawianie Różańca świętego, uczestnictwo w Drodze Krzyżowej oraz udział w zadaniach liturgicznych podczas Mszy świętej napełniało serce radością i wdzięcznością wobec Pana Boga. To nabożeństwo miało również charakter dziękczynny za 38 lat nabożeństw fatimskich w Miejscu Piastowym. Od koronacji cudownej Figury Matki Bożej Fatimskiej, która odbyła się 11 czerwca tego roku, wierni składali w Sanktuarium złote przedmioty, z których została wykonana złota róża jako dziękczynne votum. Tę różę przyniesiono w darach ofiarnych podczas Mszy świętej. Podczas procesji światła, w otoczeniu dzieci i młodzieży niosących duży różaniec, małżeństwo Halina i Bartłomiej Stanisz - odpowiedzialni za przygotowanie tej uroczystości - wnieśli tę różę do kaplicy Matki Bożej Fatimskiej. Przełożony Generalny ks. Dariusz Wilk, podczas modlitwy i śpiewów, umieścił niniejszy dar wdzięczności przy Cudownej Figurze. Z tą wdzięcznością popłynęła do Boga Miłosiernego, za wstawiennictwem Pani Fatimskiej modlitwa, którą pięknie w kazaniu omówił Przełożony Generalny, zachęcając do jej odmawiania nie tylko w modlitwie różańcowej. Jest to modlitwa, której nauczyła nas Matka Boża: „O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba, szczególnie te, które najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia”.
Ks. Jan Seremak