Ja najniższy ze wszystkich ludzi na świecie. Daj mi, Panie, to czuć z całego serca. Ja nic – tylko łaska Boża robi we mnie. Ja mniej aniżeli nic. Przeto czemu się sprzeciwia umysł mój, gdy mnie spotyka pogarda. Dla mnie nie ma tu na ziemi pogardy odpowiedniej. (ZŻW, 31 VII 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 22 Październik 2018

Tworzenie Sanktuaryjnej Tradycji

Powoli staje się piękną tradycją procesja światła z figurą św. Michała Archanioła na zakończenie uroczystości patronalnych w Sanktuarium św. Michała Archanioła i błog. Ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. 29 września - po uroczystej Mszy świętej o godz. 19.00, na której ks. Adam Nitka podkreślił aktualność zawołania: Któż jak Bóg! w dzisiejszych czasach, ruszyła procesja światła do czterech stacji. Od pierwszej stacji przy Domu Macierzystym Michalitów, przy której podjęto modlitwę w intencji Zgromadzeń świętego Michała Archanioła, z prośbą o dar nowych powołań i błogosławieństwo w dziełach apostolskich, procesja zdążała do drugiej stacji przy klasztorze Sióstr Michalitek.

Do trzeciej stacji przy krzyżu na cmentarzu, uczestnicy procesji podjęli modlitwę  za zmarłych. Dzieła apostolskie Michalitów i Michalitek, ze szczególnym uwzględnieniem osób uzależnionych i zniewolonych przez różne nałogi były omadlane w drodze do czwartej stacji przy kościele parafialnym. Koronka uwielbienia Pana Boga, ze szczególną prośbą w intencji Ojczyzny, rozbrzmiewała w drodze do Sanktuarium. Liczny udział wiernych w procesji i ich wdzięczność za tworzenie takiej formy modlitwy, daje nadzieję na rozwój tej tradycji, ale ponad wszystko, na szczególną nad nami opiekę św. Michała Archanioła. Ks. Jan Seremak.