On jest Panem i Ojcem waszym najdobrotliwszym. On jest najwyższym i najdoskonalszym Dobrem, On źródłem wszelkiego szczęścia, On jest ostatecznym celem, On wszystkim dla nas. Gdy tedy miłość Jego sobie zjednacie, znajdziecie w Nim wszystko. On was nie tylko nasyci i zadowoli na tej ziemi, ale nadto będzie dla was «zapłatą zbytnio wielką» na wieki w niebie (ĆD, s.190).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 20 Styczeń 2018

Błogosławiony dar

Od 2 do 6 grudnia odbywały się rekolekcje adwentowe w kościele pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Bielsku Białej. Ten szczególny czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, zgodnie z życzeniem duszpasterzy parafii i wielu Czcicieli św. Michała Archanioła działających apostolsko w tej wspólnocie parafialnej, był wypełniony refleksją na temat życia, działalności i charyzmatu błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza.

W czwartym dniu rekolekcji, zostały bardzo uroczyście wniesione do świątyni relikwie błogosławionego ks. Bronisława - z postanowieniem, że każdego 30-go dnia miesiąca, wspólnota parafialna będzie oddawała uroczyście cześć tym relikwiom, wzywając w czasie Mszy św. o błogosławionym ks. Bronisławie jego wstawiennictwa. Czas rekolekcji, przekazanie i przyjęcie relikwii były wspaniałą okazją do uświadomienia sobie, jak wielkim darem Bożym w Osobie błogosławionego Założyciela dysponuje Zgromadzenie św. Michała Archanioła. Tym darem trzeba się dzielić. Aby to się dokonywało, trzeba w swoim sercu ten Dar posiadać. 9 grudnia, zafascynowani charyzmatem błogosławionego ks. Br. Markiewicza, członkowie Stowarzyszenia Powściągliwości i Pracy, zorganizowali przy Domu Macierzystym Zgromadzenia w Miejscu Piastowym " św. Mikołaja" dla ponad 70-ciu dzieci z rodzin biorących udział w spotkaniach apostolstwa trzeźwości. Radość tych dzieci i ich rodzin miała swój fundament w charyzmacie błogosławionego Bronisława, który był i nadal jest wspaniałym darem dla dzieci.  Przed Świętami Bożego Narodzenia podjęto kolejną, błogosławioną inicjatywę - ponad 90 potrzebujących pomocy rodzin otrzymało tzw "trzeźwą paczkę". Członkowie Stowarzyszenia podejmujący wszelką działalność apostolską przy Sanktuarium św. Michała Archanioła i błogosławionego Bronislawa są przekonani, że z pomocą Patrona - błogosławionego Bronisława, błogosławiony dar pomocy dla innych będzie zawsze aktualny i będzie się rozrastał. x.js.