Ja najniższy ze wszystkich ludzi na świecie. Daj mi, Panie, to czuć z całego serca. Ja nic – tylko łaska Boża robi we mnie. Ja mniej aniżeli nic. Przeto czemu się sprzeciwia umysł mój, gdy mnie spotyka pogarda. Dla mnie nie ma tu na ziemi pogardy odpowiedniej. (ZŻW, 31 VII 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 22 Październik 2018

Błogosławiony dar

Od 2 do 6 grudnia odbywały się rekolekcje adwentowe w kościele pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Bielsku Białej. Ten szczególny czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, zgodnie z życzeniem duszpasterzy parafii i wielu Czcicieli św. Michała Archanioła działających apostolsko w tej wspólnocie parafialnej, był wypełniony refleksją na temat życia, działalności i charyzmatu błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza.

W czwartym dniu rekolekcji, zostały bardzo uroczyście wniesione do świątyni relikwie błogosławionego ks. Bronisława - z postanowieniem, że każdego 30-go dnia miesiąca, wspólnota parafialna będzie oddawała uroczyście cześć tym relikwiom, wzywając w czasie Mszy św. o błogosławionym ks. Bronisławie jego wstawiennictwa. Czas rekolekcji, przekazanie i przyjęcie relikwii były wspaniałą okazją do uświadomienia sobie, jak wielkim darem Bożym w Osobie błogosławionego Założyciela dysponuje Zgromadzenie św. Michała Archanioła. Tym darem trzeba się dzielić. Aby to się dokonywało, trzeba w swoim sercu ten Dar posiadać. 9 grudnia, zafascynowani charyzmatem błogosławionego ks. Br. Markiewicza, członkowie Stowarzyszenia Powściągliwości i Pracy, zorganizowali przy Domu Macierzystym Zgromadzenia w Miejscu Piastowym " św. Mikołaja" dla ponad 70-ciu dzieci z rodzin biorących udział w spotkaniach apostolstwa trzeźwości. Radość tych dzieci i ich rodzin miała swój fundament w charyzmacie błogosławionego Bronisława, który był i nadal jest wspaniałym darem dla dzieci.  Przed Świętami Bożego Narodzenia podjęto kolejną, błogosławioną inicjatywę - ponad 90 potrzebujących pomocy rodzin otrzymało tzw "trzeźwą paczkę". Członkowie Stowarzyszenia podejmujący wszelką działalność apostolską przy Sanktuarium św. Michała Archanioła i błogosławionego Bronislawa są przekonani, że z pomocą Patrona - błogosławionego Bronisława, błogosławiony dar pomocy dla innych będzie zawsze aktualny i będzie się rozrastał. x.js.