Święci Patronowie, wszyscy święci i święte Boże, św. Michale, św. mój Aniele – wszystkie Zastępy Anielskie, bądźcie mi ku pomocy. (ZŻW 13 IX 1866).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 20 Wrzesień 2018

sylwester bez toastu 2017

Różne są formy spotkań i zabaw sylwestrowych. W poprzednich latach, przy Sanktuarium św. Michała Archanioła i błogosławionego ks. Br. Markiewicza - Apostoła trzeźwości, organizowano spotkanie sylwestrowe, w ramach apostolstwa trzeźwości w szkolnej auli w Zespole Szkół Michalickich. Ponieważ przed Świętami Bożego Narodzenia została otwarta "kawiarenka" pod kaplicą Matki Bożej Fatimskiej, tegoroczny Sylwester odbywał się w sali i na scenie teatralnej pod kościołem sanktuaryjnym, w połączeniu z "kawiarenką".

Tak więc miejsca na spotkanie, gościnę i zabawę było wystarczająco. Organizacją spotkania sylwestrowego zajęli się członkowie Stowarzyszenia Powściągliwości i Pracy na czele z Agatą i Antonim Wojtoń. Ponad sto osób - rodziny związane z apostolstwem trzeźwościowym - dzieliło się wspaniałymi produktami własnej kuchni oraz radością wspólnej zabawy, kolędowania i życzliwej rozmowy. Taka forma gościnnego stołu, zastawionego sałatkami, wędlinami i ciastami przyniesionymi z domu, okazała się bardzo trafna. Program zabaw okazał się również tak obfity, że wiele zaplanowanych wydarzeń, trzeba było przenieść na następny rok. W centrum, jak zawsze,  była umieszczona Msza św., której oprawy muzycznej podjęły się członkinie zespołu Gloria oraz dzieci z Dziecięcej Krucjaty Niepokalanej. Życzenia noworoczne, wsparte łaską Bożą wypraszaną podczas Mszy świętej, przedłużyły się serdeczną gościną i zabawą. Oby wszystkie spotkania podjęte w ramach apostolstwa trzeźwości w nowym - 2018-tym roku, miały tak optymistyczne owoce.ks. Jan Seremak.