Ja najniższy ze wszystkich ludzi na świecie. Daj mi, Panie, to czuć z całego serca. Ja nic – tylko łaska Boża robi we mnie. Ja mniej aniżeli nic. Przeto czemu się sprzeciwia umysł mój, gdy mnie spotyka pogarda. Dla mnie nie ma tu na ziemi pogardy odpowiedniej. (ZŻW, 31 VII 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 22 Październik 2018

Zapraszamy na Pielgrzymkę 3 Maja

W Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski - 3 maja, podjęto szczególną formę modlitwy w intencji Ojczyzny i maturzystów. Od pomnika św. Jana Pawła II na lotnisku w Targowiskach do Sanktuarium w Miejscu Piastowym wyruszyła mini - pielgrzymka, która podjęła modlitwę różańcową oraz śpiewy, prosząc Pana Boga o potrzebne łaski. Ukoronowaniem była uroczysta - odpustowa Msza św. na "Górce", której przewodniczył ks. prefekt WSD z Krakowa Grzegorz Kosakowski a o oprawę muzyczną zadbał zespół Gloria. Oby Pan Bóg udzielił potrzebnych łask naszej Ojczyźnie a maturzystom "oświecił" umysły.

ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI TRZEŹWOŚĆOWYCH

"Ku wolności wyswobodził nas Chrystus" /Gal.. 5,1/ - takie słowa z Pisma świętego nadały kierunek dwunastym rekolekcjom trzeźwościowym, które odbywały się od 9-11 lutego w Miejscu Piastowym przy Sanktuarium św. Michała Archanioła i błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza - Apostoła trzeźwości. Dzięki możliwościom noclegowym w domu rekolekcyjnym u Sióstr Michalitek oraz udostępnionym pomieszczeniom w Domu Macierzystym Michalitów /26 miejsc/, na rekolekcje - korzystając z noclegów, mogło przybyć ponad 140 osób. Pozostali uczestnicy rekolekcji - ponad 150 osób, dojeżdżało ze swoich domów, wykazując przy tym zadziwiajace zdyscyplinowanie. Rekolekcje prowadził ks. Marek Posełkiewicz.

Rozpracowany w naukach rekolekcyjnych problem wolności w życiu osób uzależnionych i współuzależnionych, wspaniale docierał do uczestników rekolekcji. Świadczyły o tym świadectwa wypowiadane podczas spotkań grupowych. / Uczestnicy byli podzieleni na 10 grup/. Kilkunasto-osobową grupę młodzieży prowadziły Siostry Michalitki. Również ponad czterdziestoosobową wspólnotką dzieci zajmowały się Siostry Michalitki. Stronę muzyczną rekolekcji wypełnił zespół Gloria. W programie rekolekcji, podczas sobotniego wieczoru, był czas na śpiew pieśni patriotycznych i modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny. Ciągłe odwoływanie się do Patrona tych rekolekcji, błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza - Apostoła trzeźwości, uświadomiło organizatorom oraz uczestnikom rekolekcji nadprzyrodzoną interwencję łaski Bożej, którą z pewnością wypraszał dla wszystkich Twórca charyzmatu michalickiego. Również w czasie rekolekcji - mając na względzie obecność wielu rodzin -  przywoływano Rodzinę Ulmów, która dla ratowania Żydów w czasie drugiej wojny światowej, poniosła męczęńską śmierć. Dar zaangażowania w organizację rekolekcji i program duchowy, uwzględniający bardzo mocno problem uzależnienia od alkoholu i innych używek, podjęty przez członków Stowarzyszenia Powściągliwości i Pracy na czele z głównymi koordynatorami tego apostolskiego przedsięwzięcia: Jolantą i Krzysztofem Bęben, niewątpliwie realizował wielkopostne wezwanie: post, modlitwa i jałmużna. Oby Jezus Miłosierny udzielił obfitych łask Michalitom posługującym w sakramencie spowiedzi i w przepowiadaniu rekolekcyjnym, Siostrom Michalitkom, Stowarzyszeniu PiP, zespołowi Gloria i wszystkim uczestnikom tych rekolekcji. Ks. Jan Seremak CSMA