Ja najniższy ze wszystkich ludzi na świecie. Daj mi, Panie, to czuć z całego serca. Ja nic – tylko łaska Boża robi we mnie. Ja mniej aniżeli nic. Przeto czemu się sprzeciwia umysł mój, gdy mnie spotyka pogarda. Dla mnie nie ma tu na ziemi pogardy odpowiedniej. (ZŻW, 31 VII 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 22 Październik 2018

Zmiana Przełożonego w Miejscu Piastowym

W niedzielę, 29 lipca br., dokonała się zmiana na urzędzie przełożonego zakonnego w Domu Macierzystym w Miejscu Piastowym i jednocześnie kustosza sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza. Księdza Antoniego Tyńca CSMA po 9 latach (czyli trzech 3-letnich kadencjach) zastąpił ks. Krzysztof Poświata CSMA.Mszy św. w sanktuarium o godz. 11.00 przewodniczył Ojciec Generał ks. Dariusz Wilk CSMA.

Gorąco podziękował on ustępującemu dyrektorowi ks. Antoniemu za jego oddaną posługę przełożeńską i ogrom prac, jakie w minionych latach zostały wykonane w Miejscu Piastowym, szczególnie za wymianę więźby dachowej i blachy oraz nową elewację budynku Domu Macierzystego, budowę kotłowni na biomasę, budowę pięknej kaplicy Matki Bożej Fatimskiej oraz mocno zaawansowane prace przy powstającej kaplicy św. Michała Archanioła. Przełożony Generalny wspomniał o dwóch ważnych wydarzeniach, jakie miały miejsce w ostatnich latach w tutejszej wspólnocie: uroczystościach związanych z 100. rocznicą śmierci błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza (29 stycznia 2012 r.), oraz koronacji figury Matki Bożej Fatimskie (11 czerwca 2017 r.).Po Eucharystii kapłani i bracia ze wspólnoty Domu Macierzystego wraz z Ojcem Generałem przeszli do kaplicy domowej (tzw. oratorium), gdzie po odśpiewaniu hymnu Veni Creator, nowo mianowany przełożony ks. Krzysztof złożył wyznanie wiary oraz przysięgę wierności.