Cisi posiądą ziemię (por. Mt 5,5) – pozyskają ludzi. Pan Jezus poleca tę cnotę szczególnie, wskazując na siebie – “Uczcie się ode Mnie... “ (Mt 11,29). I na Maryi – obok czystości – ta cnota jaśnieje, przeto mówimy: uczyń nas cichymi i czystymi. Ciągle wołać będę do Maryi o tę cnotę (ZŻW 21 VII 1873)

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 21 Maj 2019

Zmiana Przełożonego w Miejscu Piastowym

W niedzielę, 29 lipca br., dokonała się zmiana na urzędzie przełożonego zakonnego w Domu Macierzystym w Miejscu Piastowym i jednocześnie kustosza sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza. Księdza Antoniego Tyńca CSMA po 9 latach (czyli trzech 3-letnich kadencjach) zastąpił ks. Krzysztof Poświata CSMA.Mszy św. w sanktuarium o godz. 11.00 przewodniczył Ojciec Generał ks. Dariusz Wilk CSMA.

Gorąco podziękował on ustępującemu dyrektorowi ks. Antoniemu za jego oddaną posługę przełożeńską i ogrom prac, jakie w minionych latach zostały wykonane w Miejscu Piastowym, szczególnie za wymianę więźby dachowej i blachy oraz nową elewację budynku Domu Macierzystego, budowę kotłowni na biomasę, budowę pięknej kaplicy Matki Bożej Fatimskiej oraz mocno zaawansowane prace przy powstającej kaplicy św. Michała Archanioła. Przełożony Generalny wspomniał o dwóch ważnych wydarzeniach, jakie miały miejsce w ostatnich latach w tutejszej wspólnocie: uroczystościach związanych z 100. rocznicą śmierci błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza (29 stycznia 2012 r.), oraz koronacji figury Matki Bożej Fatimskie (11 czerwca 2017 r.).Po Eucharystii kapłani i bracia ze wspólnoty Domu Macierzystego wraz z Ojcem Generałem przeszli do kaplicy domowej (tzw. oratorium), gdzie po odśpiewaniu hymnu Veni Creator, nowo mianowany przełożony ks. Krzysztof złożył wyznanie wiary oraz przysięgę wierności.