Roztropność – pierwej siebie uświęcić: nie więcej czynić niż wola Boża. (ZŻW 2 VIII 1878).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 20 Sierpień 2018

Zmiana Przełożonego w Miejscu Piastowym

W niedzielę, 29 lipca br., dokonała się zmiana na urzędzie przełożonego zakonnego w Domu Macierzystym w Miejscu Piastowym i jednocześnie kustosza sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza. Księdza Antoniego Tyńca CSMA po 9 latach (czyli trzech 3-letnich kadencjach) zastąpił ks. Krzysztof Poświata CSMA.Mszy św. w sanktuarium o godz. 11.00 przewodniczył Ojciec Generał ks. Dariusz Wilk CSMA.

Gorąco podziękował on ustępującemu dyrektorowi ks. Antoniemu za jego oddaną posługę przełożeńską i ogrom prac, jakie w minionych latach zostały wykonane w Miejscu Piastowym, szczególnie za wymianę więźby dachowej i blachy oraz nową elewację budynku Domu Macierzystego, budowę kotłowni na biomasę, budowę pięknej kaplicy Matki Bożej Fatimskiej oraz mocno zaawansowane prace przy powstającej kaplicy św. Michała Archanioła. Przełożony Generalny wspomniał o dwóch ważnych wydarzeniach, jakie miały miejsce w ostatnich latach w tutejszej wspólnocie: uroczystościach związanych z 100. rocznicą śmierci błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza (29 stycznia 2012 r.), oraz koronacji figury Matki Bożej Fatimskie (11 czerwca 2017 r.).Po Eucharystii kapłani i bracia ze wspólnoty Domu Macierzystego wraz z Ojcem Generałem przeszli do kaplicy domowej (tzw. oratorium), gdzie po odśpiewaniu hymnu Veni Creator, nowo mianowany przełożony ks. Krzysztof złożył wyznanie wiary oraz przysięgę wierności.