My tedy powinniśmy oszczędzać i poprzestawać na małym, najpierw dlatego ponieważ taka jest wola Pana Jezusa, abyśmy się zbytecznie nie przywiązywali do tej ziemi, ale pamiętali o tym, że jesteśmy tutaj tylko pielgrzymami, a dążymy do ojczyzny drugiej, do nieba. (PiP R 4 nr 11(1901) s. 84).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 22 Marzec 2019

Nabożeństwo fatimskie sierpniowe w Miejscu Piastowym

Wdzięczność za dar sakramentu kapłaństwa, kierowana do Najwyższego Kapłana Jezusa Chrystusa przez Matkę kapłanów - Niepokalaną, pojawiła się 4 sierpnia na nabożeństwie fatimskim w Miejscu Piastowym. Uczynili to kapłani Zgromadzenia św. Michała Archanioła, przeżywający jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Na czele z Przełożonym Generalnym Dariuszem Wilkiem, bardzo serdecznie przywitano Jubilatów: ks. Wacława  Chudego, ks. Stanisława Kluka, ks. Andrzeja Kowalczyka, ks. Krzysztofa Pelca, ks. Mieczysława Kucel, ks. Mariusza Marcińca,  ks. Pawła Nowogórskiego - kaznodzieję, ks. Zbigniewa Pajora,  Ks. Krzysztofa Poświatę.

Solidarność podkarpacka od wielu lat modli się na sierpniowych czuwaniach fatimskich, wzywając wstawiennictwa błogosławionego ks. Markiewicza. Poprzez obecność Jego relikwii, relikwii męczennika naszych czasów - błogosławionego Jerzego Popiełuszki oraz relikwii świętego Jana Pawła II, modlono się w intencji naszej Ojczyzny, w setną rocznicę odzyskania niepodległości, w intencji powołań do życia konsekrowanego oraz  o szczególne błogosławieństwo dla robotniczego związku „Solidarność”. W imieniu wszystkich pielgrzymów, Przewodniczący związku "Solidarność" Tadeusz Majchrowicz, zawierzył Ojczyznę i Związek "Solidarność" Matce Bożej. Obecność zespołu Gloria, który po procesji światła dał krótki koncert,  ubogaciło duchowo przeżycia nabożeństwa.