Dla Jezusa, słodki mi wszelki krzyż i cierpienie. Chętnie biorę go na siebie – nie tylko dla radości obiecanych od Niego, ale więcej jeszcze, bo Go kocham z całego serca jako moje Dobro Najwyższe i Jedyne, w którym wszelkie inne dobro jest zawarte. (ZŻW 29 VII 1874).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 18 Lipiec 2019

Nabożeństwo fatimskie sierpniowe w Miejscu Piastowym

Wdzięczność za dar sakramentu kapłaństwa, kierowana do Najwyższego Kapłana Jezusa Chrystusa przez Matkę kapłanów - Niepokalaną, pojawiła się 4 sierpnia na nabożeństwie fatimskim w Miejscu Piastowym. Uczynili to kapłani Zgromadzenia św. Michała Archanioła, przeżywający jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Na czele z Przełożonym Generalnym Dariuszem Wilkiem, bardzo serdecznie przywitano Jubilatów: ks. Wacława  Chudego, ks. Stanisława Kluka, ks. Andrzeja Kowalczyka, ks. Krzysztofa Pelca, ks. Mieczysława Kucel, ks. Mariusza Marcińca,  ks. Pawła Nowogórskiego - kaznodzieję, ks. Zbigniewa Pajora,  Ks. Krzysztofa Poświatę.

Solidarność podkarpacka od wielu lat modli się na sierpniowych czuwaniach fatimskich, wzywając wstawiennictwa błogosławionego ks. Markiewicza. Poprzez obecność Jego relikwii, relikwii męczennika naszych czasów - błogosławionego Jerzego Popiełuszki oraz relikwii świętego Jana Pawła II, modlono się w intencji naszej Ojczyzny, w setną rocznicę odzyskania niepodległości, w intencji powołań do życia konsekrowanego oraz  o szczególne błogosławieństwo dla robotniczego związku „Solidarność”. W imieniu wszystkich pielgrzymów, Przewodniczący związku "Solidarność" Tadeusz Majchrowicz, zawierzył Ojczyznę i Związek "Solidarność" Matce Bożej. Obecność zespołu Gloria, który po procesji światła dał krótki koncert,  ubogaciło duchowo przeżycia nabożeństwa.