Ja najniższy ze wszystkich ludzi na świecie. Daj mi, Panie, to czuć z całego serca. Ja nic – tylko łaska Boża robi we mnie. Ja mniej aniżeli nic. Przeto czemu się sprzeciwia umysł mój, gdy mnie spotyka pogarda. Dla mnie nie ma tu na ziemi pogardy odpowiedniej. (ZŻW, 31 VII 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 22 Październik 2018

Uroczystość w Sanktuarium św. Michała Archanioła

30 września o godz. 11.00 przeżywaliśmy uroczystą Mszę św. z okazji patronalnego święta pod przewodnictwem ks. prałata Ireneusza Folcika, który pochodzi z Miejsca Piastowego, a obecnie pracuje w diecezji rzeszowskiej. Po sobotniej procesji światła, która przeszła po drogach Miejsca Piastowego, wypełniona gorliwą modlitwą w intencji osób konsekrowanych, w intencji michalickich dzieł apostolskich, o radość wieczną dla zmarłych i o potrzebne łaski dla Ojczyzny oraz nią rządzących, uroczysta procesja w niedzielę do 9 stacji symbolizujących Chóry anielskie, była wspaniałym ukoronowaniem duchowych przeżyć.

Już tradycją się stało, że dzieci przebrane za aniołki pod opieką Sióstr Michalitek, otaczają figurę św. Michała Archanioła. Również modlitwa uwielbienia Pana Boga w czasie procesji, pozostawia  swoje piętno w duszy człowieka, o czym zapewniali pielgrzymi przybyli z Brzegu /opolskie/, z Podegrodzia, z Krynicy, z Ustrzyk Dolnych, z okolicznych miejscowości.  Wyrażali wdzięczność za uroczystą formę tych nabożeństw, zapewniając pamięć modlitewną za Zgromadzenia św. Michała Archanioła. Przeżycia minionych dni jeszcze raz uświadamiają nam, jak niezwykłe jest miejsce działalności błogosławionego ks. Br. Markiewicza, naznaczone patronalną opieką św. Michała Archanioła. Ks. Jan Seremak CSMA