Zawsze będę przed obliczem mego Jezusa. Ja mogę umrzeć dla świata i dla wszystkich. Oczyszczę mój zamysł przed wszelkim działaniem w Krwi Jezusa.: tego chcę ponieważ chce tego Bóg; tak, chcę tego, ponieważ Jezus tego chce. (ZŻW 24 VIII 1869).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 16 Grudzień 2018

Powiatowe świętowanie Niepodległości

Przy figurze Anioła Stróża Polski 11 listopada o godz. 11.00 rozpoczęto przy Sanktuarium św. Michała Archanioła i błogosławionego ks. Br. Markiewicza w Miejscu Piastowym uroczystość wspominającą setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Słowami Psalmu 121 - "Wznoszę swe oczy ku górom", ks. Jan podprowadził rodzinę do modlitwy do Anioła Stróża za Ojczyznę.

Składanie wieńców  przez poszczególne delegacje z powiatu krośnieńskiego oraz delegacje z Węgier przy figurze Anioła Stróża i figurze bł. Br. Markiewicza, było niewątpliwie aktem uświadamiającym zebranym, że to wzgórze jest "nasączone" patriotyzmem. Obok dębu św. Jana Pawła II pojawił się nowy dąb wsadzony przez przedstawiciela nadleśnictwa oraz przełożonego Domu Macierzystego ks. Krzysztofa Poświatę. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę, której przewodniczył ks. Dyr. MZSP Leszek Przybylski, z hymnem narodowym wplecionym w bogate rozważanie ks. Krzysztofa Poświatę, z pięknym towarzyszeniem orkiestry miejsteckiej oraz koncert pieśni patriotycznych wykonanych przez młodzież, kolejny raz wypełniło świątynię na "Górce" chwałą Pana Boga i szacunkiem dla Ojczyzny. ks. Jan Seremak CSMA