W każdej medytacji prosić o pokorę i umartwienie, wyszukiwać sposoby ćwiczenia się w tych cnotach wśród dnia; postanawiać je wykonywać z usilną prośbą o pomoc Bożą. (ZŻW 25 VII 1879).

Myśl Bł. Ks. Br. Markiewicza na dzień: 21 Luty 2019

UE

Realizujemy projekt pn. „Uruchomienie centrów pracy z młodzieżą w Miejscu Piastowym i Skole – dziedzictwo kulturowe i historyczne regionu rzeszowskiego i lwowskiego, jako podstawa wartości edukacyjnych Ojca Bronisława Markiewicza” dofinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

UE2

Dom Macierzysty Zgromadzenia Św. Michała Archanioła jako Partner Wiodący realizuje partnerski projekt z Parafią Rzymskokatolicką
Pw. Siedmiu Boleści NMP ze Skole na Ukrainie. Ogólnym celem projektu jest poprawa i pełne wykorzystanie potencjału dziedzictwa błogosławionego księdza Bronisława Markiewicza w zakresie rozwoju osobistego i kształcenia młodzieży poprzez pracę i działalność kulturalną związaną z lokalnym dziedzictwem.

Chcemy, aby projekt spowodował większe zainteresowanie młodzieży dziedzictwem kulturowym i historycznym w wymiarze materialnym
i niematerialnym.

W ramach realizacji projektu zrealizowane zostaną następujące zadania:

•  budowa Centrum Kultury i Dziedzictwa "Michael" w Miejscu Piastowym;
  •  budowa Centrum Kultury i Historii w Skole;
  •  przeprowadzenie wspólnych warsztatów dla młodzieży: teatralnych, fotograficznych i ikonopisarskich;
  •  przeprowadzenie kampanii promocyjnej: dwie wspólne konferencje, film i folder.

Głównymi odbiorcami naszych działań w Polsce i na Ukrainie będą:

•  młodzież z Polski i Ukrainy
  •  mieszkańcy Miejsca Piastowego oraz Skole i okolic.

Obecnie w Miejscu Piastowym trwa budowa Centrum Kultury i Dziedzictwa "Michael" w Miejscu Piastowym. Zakończenie budowy zaplanowano na kwiecień 2020 roku. Do chwili obecnej prace są realizowane zgodnie z planem, a ich zaawansowanie prezentują poniższe zdjęcia.