w mocy bożego ducha

W mocy Bożego Ducha.25 maja odbyła się X Droga Krzyżowa z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i zniewoleń, zorganizowana przez Stowarzyszenie Powściągliwości i Pracy oraz członków Kościoła Domowego z kręgów krośnieńskich pod kierownictwem Jolanty i Krzysztofa Bęben.

Tak jak w poprzednich latach, tak również i w tym roku nabożeństwo rozpoczęło się w Sanktuarium św. Józefa Sebastiana Pelczara w Korczynie i zakończyło Mszą św. w kaplicy przy ruinach zamku odrzykońskiego. Trwające sześć godzin nabożeństwo Drogi Krzyżowej  było wypełnione niezwykłymi świadectwami osób, które doznały łaski uwolnienia i mocy Bożego Ducha, po uprzednim doznaniu osobistych zniewoleń lub środowiska w jakim żyją. Wielokrotnie w tych świadectwach odwoływano się do błogosławionego wpływu charyzmatu błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza realizowanego w działaniach apostolsko-trzeźwościowych  w Miejscu Piastowym. Treść tych świadectw była umieszczana w świetle bardzo głębokich refleksji prowadzonych przez ks. Zbigniewa Suchego. W czasie Mszy św. homilię wygłosił Archidiecezjalny duszpasterz trzeźwości ks. Adam Wąsik. Podsumowaniem tych duchowych przeżyć była modlitwa do Ducha Świętego odmówiona wspólnie na zakończenie Mszy św., a pozostawiona przez św. Jana Pawła II.