szczególne wyróżnienie

Każdego roku w drugiej połowie czerwca Apostolstwo trzeźwości w Polsce organizuje pielgrzymkę do Częstochowy ze wszystkich diecezji i duszpasterstw zakonnych, aby prosić na Jasnej Górze Królową Polski o trzeźwość polskiego narodu. W tym roku w szczególny sposób modlono się w intencji młodzieży.

Hasłem, które towarzyszy przez cały rok wysiłkom duszpasterskim Apostolstwa trzeźwości, jest pragnienie: "Młodzi trzeźwi i wolni". W pierwszym dniu pielgrzymowania 15 czerwca, przedstawiciele Stowarzyszenia Powściągliwość i Praca oraz zespół Gloria, działający przy Sanktuarium w Miejscu Piastowym, przedstawili model działalności trzeźwościowej podejmowany przy Sanktuarium, pokazując bardzo wyraźnie rodzinę, jako głównego adresata wysiłków. Pantomima przygotowana przez członków Stowarzyszenia PiP, ukazująca rodzinę wierzącą, jako Boży ogień miłości była przyjęta z wielką wdzięcznością. Również śpiewy zespołu Gloria, przeplatane niezwykłymi świadectwami oraz krótkimi filmikami, ukazującymi działalność duszpasterstwa trzeźwościowego w Miejscu Piastowym przyjęto z uznaniem. Następnego dnia, 16 czerwca na Wałach Jasnogórskich zespół Gloria przeprowadził nabożeństwo Drogi Krzyżowej  autorstwa ks. Jana Seremaka CSMA. Ks. Biskup Tadeusz Bronakowski w podsumowaniu 38 Pielgrzymki trzeźwościowej na Jasną Górę podkreślił wieloletnie zaangażowanie Zespołu Gloria w spotkania pielgrzymkowe Apostolstwa trzeźwości. W dowód uznania, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski przyznano zespołowi i jego opiekunom Annie i Robertowi Puchalskim wyróżnienie. Podobne wyróżnienie za całokształt pracy apostolstwa trzeźwości w Miejscu Piastowym otrzymał ks. Jan Seremak. Przyjęcie tych wyróżnień / statuetki Patrona AT. św. Jana Chrzciciela/ prowadzi do jednego stwierdzenia: nad wszystkim czuwa Pan Bóg, udzielając potrzebnych darów i łask Stowarzyszeniu i zespołowi Gloria. za wstawiennictwem bł. Bronisława Markiewicza Apostoła trzeźwości i wszelkich uzależnień. xjs.