Uroczystość odpustowa 2019

28 września - w wigilię patronalną Zgromadzenia św. Michała Archanioła - poświęcenie figury św. Michała Archanioła przez ks. arcybiskupa Józefa Michalika i sprawowana przez niego Msza święta oraz wygłoszone odpustowe kazanie, było wspaniałym wprowadzeniem w niedzielne uwielbianie Pana Boga w łączności ze św. Michałem Archaniołem i zastępami dziewięciu chórów anielskich.

Podczas sobotniej Mszy św. o godz. 19.00, nowi członkowie zostali przyjęci do Honorowej Straży św. Michała Archanioła, zaś wieczorna procesja światła z figurą św. Michała Archanioła, która się odbyła  po Mszy św. po drogach Miejsca Piastowego, skoncentrowana była na modlitwie przeproszenia i prośby w intencji osób konsekrowanych, w intencji dzieci i młodzieży, za zmarłych, za osoby uzależnione i zniewolone oraz za Podkarpacie i całą Ojczyznę. Uroczysta Msza św. w niedzielę o godz. 11.00, sprawowana pod przewodnictwem ks. prałata Kazimierza Kaczora z Haczowa, była dalszym wołaniem prośby: o męstwo dla Polaków, o wierność chrześcijaństwu oraz o wierność charyzmatowi markiewiczowskiemu, który coraz bardziej okazuje się wielkim darem Pana Boga dla ziemi podkarpackiej i dla całej Polski. Procesja niedzielna do 9 stacji symbolizujących chóry anielskie, miała wyraźnie charakter uwielbienia Pana Boga. Pięknu tej procesji nadały dzieci przebrane za aniołki, których było ponad 120. Ta piękna modlitwa była przedłużeniem hymnu: "Ciebie Boga wysławiamy", który został wyśpiewany przed Najświętszym Sakramentem, bezpośrednio po Mszy świętej. Całość uroczystości - jak wielu pielgrzymów podkreślało - było wielkim wołaniem św. Michała Archanioła: "Któż jak Bóg!". xjs.