Zmarł Ksiądz Stanisław Urbanik CSMA

Dnia 24 listopada zmarł Ksiądz Stanisław Urbanik CSMA. Przeżył 90 lat w tym 67 w Zakonie, 57 w Kapłaństwie. Msza święta pogrzebowa odbyła się 27 listopada o godzinie 12. 00 w Sanktuarium Świętego Michała Archanioła i błogosławionego Bronisława Markiewicza. Mszy świętej przewodniczył ksiądz biskup Adam Szal. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

Pierwszą profesję zakonną złożył 29.09.1945 r. a wieczystą 29.09.1948 r. W tym samym roku rozpoczął studia filozoficzno - teologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. 17. 12. 1955 roku przyjął święcenia kapłańskie. Po złożeniu pierwszych ślubów zakonnych przez 3 lata pracował w Zakładach Wychowawczych w Strudze i Młochowie na stanowisku wychowawcy - asystenta. Jako kapłan pełnił na przemian obowiązki prefekta domu i duszpasterza. Przez 3 lata posługiwał Siostrom Duszy Chrystusowej w Siedlcach. Ze względu na stan zdrowia w 1986 roku został przeniesiony do domu zakonnego w Pawlikowicach, a w 1991 roku do domu macierzystego w Miejscu Piastowym, gdzie przebywał do dnia śmierci. Spoczywa w grobowcu księży Michalitów na cmentarzu parafialnym w Miejscu Piastowym.