Niepokalanie Poczęta

W dniu 08.12.2012r. w Miejscu Piastowym odbyło się spotkanie wszystkich Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym z archidiecezji Przemyskiej. Zjazd na "Górce" zorganizowała Wspólnota "Służebnica Pańska" z parafii michalickiej pod wezwaniem Ducha Świętego w Krośnie.

Do Sanktuarium Świętego Michała Archanioła i błogosławionego księdza Bronisława Markiewicza przybył ksiądz Marek Wasąg odpowiedzialny za Odnowę w archidiecezji Przemyskiej.
Spotkanie rozpoczęło się modlitwą do Ducha Świętego. Następnie ksiądz Marek wygłosił konferencję pt:"Ogień Ducha Świętego". Ksiądz Marek zwrócił szczególną uwagę by w służbie Bożej nie szukać siebie, lecz Boga, czyli by dać w sobie spalić Duchem Świętym wszystko co moje, a co kosztuje wiele cierpienia.
Prosił, by na to sie zgodzić. Następnie po modlitwie zakończonej zawierzeniem Maryii Niepokalanej odbył się poczęstunek, podczas którego dołączył do nas zaproszony gość pan Jan Budziaszek, który wygłosił świadectwo o obecności Maryii w swoim życiu i życiu każdego człowieka.Nazwał każdą osobę darem od Boga, szczególnie osobę najsłabszą.
W godzinie łaski podczas adoracji Najświętszego Sakramentu pan Jan poprowadził rozważania tajemnic różańcowych.
Po obiedzie odbyła się modlitwa koronką do Bożego miłosierdzia, a bezpośrednio po niej Eucharystia, którą odprawiali kapłani odpowiedzialni za wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z róznych parafii.
Kazanie wygłosił ksiądz Wojciech Szymański z parafii Ducha Świętego w Krośnie. Po zakończonej Eucharystii wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na Agapę.