Kolejne kroki życia trzeźwego

Jak pięknie wygląda kościół na górce na tle gwiaździstego nieba, przekonali się uczestnicy mszy św. odprawionej o północy na powitanie nowego roku 2013.

Lecz zanim to nastąpiło członkowie Towarzystwa Powściągliwość i Praca rozpoczęli o 20.00 Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy.
W atmosferze afrykańskiej scenerii, przy suto zastawionym stole prowadzeni przez świetnych wodzirejów Lucynkę i Janka pozwalaliśmy na wprowadzanie nas w rytmy świetnej zabawy.
Było nam ogromnie miło kiedy co chwilę otwierały się drzwi i dołączali do nas kolejni goście, aby razem z nami kolędować, bawić się i uczestniczyć w różnych zabawach i konkursach-oczywiście z nagrodami.
Parę minut przed północą wszyscy wyszli na schody przed kościół aby podziwiać sztuczne ognie, które jak co roku są odpalane w różnych miejscach naszej okolicy.
Kiedy nieco się uspokoiło weszliśmy do kościoła aby wziąć udział we mszy św. Ku naszej radości okazało się że nie jesteśmy sami, gdyż w kościele jest spora grupka ludzi którzy również z potrzeby serca przybyli aby rozpocząć nowy rok zawierzając siebie,swoje troski, obawy - całą swoją rodzinę Dobremu Bogu i Jego Matce. Wśród uczestników byli obecni przedstawiciele dzieci, młodzieży, małżeństw, rodzin, dziadków…
Mszy św. Koncelebrowanej w intencji wszystkich zebranych przewodniczył ks. Jan Seremak. Podczas homilii kaznodzieja zwrócił naszą uwagę na życzenia zawarte w czytaniach mszalnych :
”Niech Ci Pan błogosławi i strzeże, niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą, niech Cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem”.
Słowa te uzmysłowiły nam, że tak naprawdę Boże błogosławieństwo w nadchodzącym roku jest nam najbardziej potrzebne.
Na koniec otrzymaliśmy specjalne błogosławieństwo noworoczne związane z odpustem zupełnym.
Umocnieni Słowem Bożym i Ciałem Pana pełni radości wewnętrznej powróciliśmy do sali balowej na dalszą część naszej zabawy.
W miłej atmosferze czas upływał nam bardzo szybko i dopiero wdzierający się przez okna poranek uświadomił nam że pora kończyć naszą zabawę.
Wdzięczni Panu Bogu za dar wspólnoty ludzi radosnych i trzeźwych, modlitwą uwielbienia zakończyliśmy bal sylwestrowy.
W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Księżom Michalitom za możliwość zorganizowania Bezalkoholowego Balu Sylwestrowego na terenie Domu Macierzystego.