Jak miło gdy bracia są razem

"Nie uczynię żadnego kroku bez celu. Moim przeznaczeniem i celem: kochać, czcić i służyć Panu Bogu, bo na to mnie z nicości wyprowadził" - te słowa Bł. Bronisława Markiewicza przyświecały dorocznemu spotkaniu braci zakonnych naszego Zgromadzenia, które odbyło się w dniach 2-7 stycznia 2013 roku w Domu Macierzystym w Miejscu Piastowym.

Odpowiedzialnym za organizację spotkania był wikariusz generalny ks. Ryszard Andrzejewski (wielkie "Bóg zapłać"!), a moderatorami poszczególnych dni: radca generalny ks. Leszek Przybylski, ks. Czesław Oczoś,ks. Tadeusz Grzymek oraz ks. Jan Seremak. Głosili oni konferencje i dawali ważne wskazówki dla codziennego, zakonnego życia. Nie sposób zapomnieć o Przełożonej Generalnej Sióstr Michalitek Matce Nataneli Bednarczyk, która zaprosiła nas do odwiedzenia Domu Macierzystego Sióstr, udziału w uroczystych Nieszporach i wspólnego kolędowaniu razem z siostrami. Były to dni braterskiej radości, a także wyjazdów do ciekawych miejsc. Odwiedziliśmy sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej w Jasieniu, sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie i sanktuarium św. Bpa Józefa Pelczara w Korczynie.

Byliśmy gośćmi w parafii Ducha Świętego oraz w parafii, gdzie zaczęło kiełkować nasze Zgromadzenie, czyli w w Miejscu Piastowym, gdzie wzięliśmy udział w niedzielnej Mszy świętej, podczas której ks. Proboszcz Piotr Bieniek bardzo serdecznie i ciepło nas przywitał, a później oprowadził po plebanii, pokazując miejsce, w którym bł. Ks. Markiewicz odszedł do domu Ojca w Niebie.
Dziękujemy również wspólnocie NSD w Miejscu Piastowym za zaproszenie nas do siebie oraz wyjazd do Dworu w Komborni. Czas mijał szybko i pogodnie, jak mówią słowa Pisma Świętego: „Jak dobrze, gdy bracia są razem”. To piękne, że pomimo wielu szarych, codziennych obowiązków, mogliśmy się spotkać i bardziej zawiązać tę małą wspólnotę braterska, jak również prosić w tym szczególnym Roku Jubileuszowym o nowe, brackie powołania zakonne.

br. Janusz Gniadek