Spotkanie opłatkowe

Czytając Ewangelię z dnia 12 stycznia, natrafiamy na opis radości jaka objęła serce świętego Jana Chrzciciela. On o swojej służbie wobec Mesjasza i jej owocach tak mówi: „Ta zaś moja radość doszła do szczytu. Potrzeba, by On wzrastał, a ja się umniejszał”.

Jest wielu ludzi naśladujących św. Jana, gdy z radością podejmują służbę we Wspólnocie Kościoła. Taką służbę można zauważyć wśród wiernych świeckich /na wyróżnienie zasługuje Ochotnicza Straż Pożarna z Łężan/, którzy przy naszym Sanktuarium w Miejscu Piastowym, chętnie pomagają przy uroczystościach i nabożeństwach – szczególnie przy nabożeństwach fatimskich. Za nich 12 stycznia sprawowana była Msza św., a po niej opłatkowe spotkanie.Niechaj Matka Najświętsza, której z radością służą, otacza swoją opieką i wyprasza im u swego Syna potrzebne łaski.