Błogosławiony Apostoł Trzeźwości

Światło płynące z Dzieła Ducha Świętego, jakim jest Pismo święte, pomaga każdemu człowiekowi umieścić w skarbnicy zbawienia swój skromny dar z życia.
Ten dar jest jednocześnie wspaniałym świadkiem Ewangelii dla innych, którzy też mają podobne drogi życia.

Przyglądając się Jairowi – przełożonemu synagogi, który prosił Jezusa o uzdrowienie 12-letniej córeczki, uczestnicy spotkania w Sanktuarium w Miejscu Piastowym/19.01./promującego życie trzeźwe i abstynenckie,odnajdywali w nim swoje wołanie do Jezusa: aby wreszcie syn przestał pić; aby rodzinę dotknęła łaska uzdrowienia z kłótni powodowanej nadużywaniem alkoholu; aby konsekwencje choroby alkoholowej nie niszczyły dalej szczęścia, które Jezus zechciał przywrócić. Słowo Boże umacnia wiarę, a ona z kolei jest konieczna do przyjęcia cudownej interwencji Jezusa. Świadectwa i wspólne śpiewanie kolęd przez uczestników spotkania, zostały ukoronowane uczestnictwem we Mszy świętej. Tak więc na koniec Roku Jubileuszowego możemy stwierdzić, że przy relikwiach Błogosławionego Apostoła Trzeźwości - ks. Bronisława Markiewicza, tworzy się wspólnota która promuje trzeźwość, która w abstynencji widzi jedyny ratunek dla wielu rodzin, która na fundamencie Słowa Bożego i modlitwie we wspólnocie, wlewa w siebie i w innych nadzieje chrześcijańską.