Dobry Pasterz Z Podkarpacia

"Oprzyjmy się o niewzruszoną kolumnę prawdy, o Kościół Katolicki, naprawmy wszystko w Chrystusie, a połączeni społem miłością bratnią i silni jednością celu, założonego w wieczności, poruszymy z posad bryłę świata i pchniemy ją na nowe tory". /TS, s.73/.

Powyższe słowa pozostawione dla nas przez błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza są przejawem jego dobrego pasterzowania, którego ewangeliczny potencjał pozostał w swych wpływach między ludźmi, aż do naszych czasów. Po stu latach od jego świątobliwej śmierci, ciągle, na nowo odkrywa się aktualność przepowiadania markiewiczowskiego. Razem z wiernymi, uczestniczącymi w niedzielnej Mszy świętej, 27 stycznia uroczyście kończyliśmy Rok Jubileuszowy. W kazaniu na Mszy św. o godz. 11.00, Przełożony Generalny ks. Kazimierz Radzik, ukazując błogosławionego ks. Bronisława jako dobrego pasterza, podkreślał aktualność charyzmatu michalickiego, który trzeba ciągle na nowo podejmować gorliwością Błogosławionego. Na pozostałych Mszach świętych ks. Rektor Jan Seremak przedstawiał ks. Br. Markiewicza jako księgę ukazującą drogę odnowienia wszystkiego w Chrystusie.Dziękczynienie za dary i łaski jakich doznaliśmy w ciągu Roku Jubileuszowego zostało ukoronowane śpiewem: „Ciebie Boga wysławiamy….”