Niezwykłe spotkanie rodziny salezjańskiej

Wspólnoty michalickie w Miejscu Piastowym, przy udziale Zarządów obydwu Zgromadzeń; Sióstr i Księży, dnia 20 lutego 2013 roku przeżywały niezwykłe odwiedziny. Przybyli przedstawiciele Wspólnoty salezjańskiej: Przełożony Generalny Ks. Pascual Chavez Villanueva SDB, Wikariusz Generała Ks. Adriano Bregolin SDB, Radca Generalny Ks. Marek Chrzan SDB, Przełożony inspektorii krakowskiej Ks. Dariusz Bartocha SDB – aby uczestniczyć we Mszy św. na rozpoczęcie Kapituły Generalnej Sióstr Michalitek.

Wyjątkowość tych odwiedzin wypływa stąd, że pierwszy raz do Miejsca Piastowego przybył Przełożony Generalny Salezjanów. Po południu, o godzinie 16.30 Wspólnota ta przybyła do Sanktuarium św. Michała Archanioła i błogosławionego Bronisława Markiewicza, aby pomodlić się przy ołtarzu błogosławionego Ks. Bronisława Markiewicza, dla którego św. Jan Bosco – Założyciel Zgromadzenia Salezjańskiego, był „Patriarchą”. Po modlitwie odbyło się zwiedzanie muzeum błogosławionego Bronisława i pamiątkowy wpis Ks. Pascuala Chavez Villanueva do księgi pamiątkowej. Uwieńczeniem tych niezwykłych, braterskich odwiedzin była „mini-agapa” w Sali misyjnej.