Misterium Męki Pańskiej

„Weroniko, siostro! Nie zapomnij! Na płótnie duszy twojej moje oblicze…..Darowałem ci je na zawsze, za jedną chwilę odważnej litości. Nie zapomnij, nie zamaż go grzechem. Odświeżaj, obmywaj, łzami żalu……….. W sakramencie pokuty”.

Do tekstu Drogi Krzyżowej, napisanego przed 40-tu laty przez ks. Ferdynanda Ochałę, sięgnęło Podkarpackie Koło Towarzystwa Powściągliwości i Pracy, aby przygotować Misterium Męki Pańskiej na trzeźwościowe rekolekcje.
Przy Towarzystwie tworzy się muzyczny zespół młodzieżowy, który okazał się w tym Misterium wielką pomocą w przyjmowaniu rozważań.Tak jak przed wielu laty, tak również i dzisiaj przemyślenia i bogactwo języka naszego Współbrata, ks. Ferdynanda poruszają serce.