Rocznica objawień Anioła Stróża Polski

W tym roku 3 maja przypada 150 rocznica nadzwyczajnego spotkania błogosławionego Bronisława Markiewicza z Osobą, którą on po latach – wspominając to wydarzenie – nazwie objawieniem Anioła Stróża Polski. Objawienie miało miejsce w Przemyślu. Treść przepowiedni, która dotyczyła przyszłości naszej Ojczyzny, umieścił błogosławiony ks. Bronisław w swoim dramacie: „Bój bezkrwawy”.

Ponieważ objawienie bardzo wyraźnie wpłynęło na całe jego życie, o czym wielokrotnie mówił i pisał, a odbyło się w okresie jego egzaminu maturalnego, postanowiliśmy przy naszym Sanktuarium w rocznicę tego objawienia – 3 maja, zorganizować wspólną modlitwę maturzystów i ich rodzin za wstawiennictwem Anioła Stróża Polski oraz błogosławionego Bronisława Markiewicza. Program modlitewnego czuwania jest umieszczony na plakatach w szkołach i okolicznych parafiach oraz na bilbordzie przed kościołem. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i modlitwy w tej jubileuszowej uroczystości.