150 lecie objawień Anioła Stróża polski

Aniele Boży, Stróżu Polski! Ty zawsze przy nas stój! Bądź pomocą dla dzieci, młodzieży i starszych. Czuwaj nad naszymi rodzicami, wychowawcami i politykami. Zawsze dopomagaj siostrom zakonnym, zakonnikom, kapłanom i biskupom. Rano, wieczór, we dnie, w nocy – bądź nam zawsze ku pomocy! Strzeż duszy naszej.

Strzeż ducha naszego narodu, abyśmy wierni Twojemu Prawu, wzrastali w miłości Boga i bliźniego. Strzeż naszej wolności, gospodarności i czuwaj nad naszym bezpieczeństwem. Na drodze życia maturzysty Bronisława Markiewicza stanąłeś jako pomoc i drogowskaz Boży na dalsze błogosławione czyli szczęśliwe życie. Bądź więc pomocą i drogowskazem dla dzisiejszych Polaków – maturzystów. Wypraszaj dla nich mądrość potrzebną w czasie egzaminu dojrzałości oraz w wyborze studiów, zawodu i powołania. Naszych zmarłych rodaków zaprowadź do ojczyzny wiecznej. Amen!

Aniele Aniele niebieski posłańcu – przy mnie stój przy mnie stój w tańcu i w różańcu…
3 maja 2013 roku, a więc 150 lat po pamiętnym dla błogosławionego Bronisława Markiewicza wydarzeniu w Przemyślu, wokół pomnika bł. Jana Pawła II na lotnisku w Targowiskach, zebrała się grupka odważnych maturzystów, dzieci, młodzieży, rodzin jak i również sióstr Michalitek zatroskanych o przyszłość naszej polskiej młodzieży. Z krzyżem na przedzie niesionym przez maturzystę Szymka, z banerem i śpiewem na ustach wyruszyliśmy w drogę do pomnika Anioła Stróża Polski w Miejscu Piastowym. Rozważając tajemnice różańca świętego, chwaląc Pana śpiewem, podziwialiśmy przepiękne widoki w pełni obudzonej przyrody jak i pejzaże górek i łąk umajonych. Z radością powitaliśmy pielgrzyma ks. Generała Kazimierza Radzika, który wyszedł nam naprzeciw, dołączając do grupy pielgrzymkowej i przynosząc nam ze sobą „deszcz” łask. Rozśpiewani, z radością w sercu doszliśmy do celu naszej drogi - pod pomnik Anioła Stróża Polski. Tam, w modlitwie do Anioła Stróża, maturzystka wraz z maturzystą zawierzyli młodzież maturalną i wszystkie rodziny jego opiece, prosząc Dobrego Pana Boga o opiekę i pomoc. O godzinie 11.00 rozpoczęła się uroczysta msza św. Sprawowana przez ks. Jubilata Mieczysława Gładysza. Homilię do nas wygłosił ks. Generał przybliżając działania i pracę zasłużonego Jubilata. Pod uroczystej Eucharystii przyszedł czas na koncert zespołu „ Gloria” oraz świadectwa osób ze Wspólnoty Cenacolo. Młodych ludzi, którzy wyszli z nałogu uzależnienia z narkomanii. Porwani przez rytmy piosenek wykonywanych przez zespół oraz dar świadectwa członków Cenacolo, przeżywaliśmy wspólnie radość ze spotkania. Uwieńczeniem spotkania było zaproszenie - przez trzech kucharzy - na pyszną odpustową zupę michalicką - której przepisu nie chcieli zdradzić. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w poczęstunku nie tylko zupy, ale i pysznego oryginalnego sękacza - który po rozkrojeniu znikł szybciutko - nie zostało nawet okruszków. Dziękujemy Dobremu Panu Bogu za piękną pogodę, Aniołowi Stróżowi Polski za opiekę nad nami i wszystkim ludziom dobrej woli za piękne świadectwo wiary uczestniczenia w tak niezwykłej i niecodziennej uroczystości.