Lista Aktualności

Marczów wita świętego Michała

1 czerwca 2013 o 14:45 mieszkańcy Marczowa i Przeździedzy stali się świadkami historycznego wydarzenia. O tej godzinie do tutejszej świątyni przybył św. Michał Archanioł z włoskiej góry Gargano. Figura św. Michała Archanioła przywieziona została do naszej świątyni w związku z trwającą od kwietnia Peregrynacją w Polsce. Michał z Gargano jest otoczony kultem religijnym a przez Jego przyczynę doszło do wielu uzdrowień i nawróceń.

 

 

Rozpowszechnieniem kultu św. Michała zajmują się księża i siostry ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła (CSMA i CSSMA) pracujący w naszej parafii. Dziś świadkami potężnego orędownictwa świętego stali się mieszkańcy naszych wsi.Figurę św. Michała powitano na placu kościelnym. Uroczystym wejściem wprowadzono do kościoła pod wezwaniem świętej Katarzyny w Marczowie. Tak rozpoczął się czas Peregrynacji Parafii Pławna.W Kościele przywitania dokonały dzieci pierwszokomunijne oraz władze sołectwa. Następnie odprawiona została uroczysta koncelebrowana Msza Święta, nabożeństwo przebłagalne, procesja eucharystyczna. Końcowym elementem uroczystości w Marczowie było indywidualne Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem każdego z wiernych, modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie z chorób, błogosławieństwo dzieci i młodzieży oraz nałożenie szkaplerzy. Po tych uroczystościach figura pod eskortą policji została przewieziona do kościoła św. Tekli w Pławnej, gdzie pozostanie do jutra. Później przez Raciborowice, gdzie zatrzyma się na dwie godziny, wyruszy w dalszą drogę do Łomży.Nawiedzenie figury świętego Michała Archanioła z Góry Gargano było bardzo wzruszającym wydarzeniem o znaczeniu historycznym. Peregrynacja niewielkiego Marczowa i Przeździedzy to z pewnością zaszczyt dla naszych miejscowości. Miejmy nadzieję, że dzisiejsze wydarzenia na zawsze wryją się w serca wszystkich, którzy dziś przyszli do kościoła na to wyjątkowe spotkanie.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.