Droga Krzyżowa z modlitwą o wyzwolenie

W dniu 25 maja 2013 roku odbyła się Droga Krzyżowa z Modlitwą o Wyzwolenie z Nałogów i Zniewoleń, która prowadziła z sanktuarium Świętego Biskupa J. Sebastiana Pelczara w Korczynie do ruin zamku w Odrzykoniu. W tym modlitewnym spotkaniu uczestniczyło około 1000 osób z 66 miejscowości z 5 diecezji. Rozważania prowadził ks. Jan Seremak, Duszpasterz Trzeźwości ze Zgromadzenia Księży Michalitów, zachęcając do pięknej, ale nie zawsze łatwej drogi przez życie z Chrystusem, wskazując na moc Zawierzenia i potęgę Bożego Miłosierdzia.

Przy każdej stacji swoimi świadectwami dzieliły się osoby wyzwolone z wielu nałogów: alkoholu, narkotyków, hazardu, papierosów i innych. Można było usłyszeć świadectwa między innymi osób młodych, Kapłana, Siostry Zakonnej, Górala, Włocha i Słowaka. Wielkim darem dla całej wspólnoty była obecność i uczestnictwo w całej Drodze Krzyżowej Księdza Biskupa Jana Niemca, jego piękne świadectwo wiary, poświęcenia i modlitwy. W czasie wspólnej drogi za Krzyżem Chrystusa złożono prośby o modlitwę w intencji 410 osób i 76 rodzin, co stało się wielkim wołaniem o Bożą pomoc i otwarcie ludzkich serc. O oprawę muzyczną zadbał i do modlitwy przez śpiew skutecznie zachęcał zespół „Gloria” działający przy Towarzystwie Powściągliwość i Praca w Miejscu Piastowym. Uroczystej Mszy Świętej na zakończenie, której koncelebrowało 6 kapłanów przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Jan Niemiec. W czasie procesji z darami na ręce Księdza Biskupa złożono 17 deklaracji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Po Mszy Świętej dla wszystkich przygotowano gorący posiłek, napoje i słodycze. Bogu niech będą dzięki za dar spotkania z Chrystusem na Drodze Krzyżowej. Połączyła nas moc modlitwy we wspólnocie i potrzeba dawania świadectwa wiary.Niech Matka Boża uzdalnia do bycia darem dla innych, a Święty Michał Archanioł patron tej Drogi Krzyżowej otacza swoim wstawiennictwem i chroni od złego.

Krzysztof i Jolanta