Boży Archanioł u siebie

Już drugi raz Figura św. Michała Archanioła z Góry Gargano przybyła do Sanktuarium w Miejscu Piastowym. Pierwszy raz była obecna 29 lipca, podczas Ogólnopolskiej modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Obecne przybycie – w pierwszy dzień Nowenny / 20 września/ przed Uroczystością św. Michała Archanioła - ma szczególny wymiar. Cała uwaga skierowana jest na Znak, który mówi nam o Osobie św. Michała Archanioła. Słowami wypowiedzianymi przez ks. Jana Seremaka: „Święty Michale Archaniele! Jesteś u siebie!”, czas mocy i łaski Bożej rozpoczął się w ostatni piątek o godz. 18.30.

Na Mszy świętej ofiarowanej w intencji Zgromadzeń św. Michała, ks. Jan podkreślił fakt, że właśnie tu – na „górce” w Miejscu Piastowym - była podjęta przez błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza decyzja przyjęcia za Patrona nowego Zgromadzenia zakonnego św. Michała Archanioła. Ta decyzja ośmiela synów i córki duchowe błogosławionego ks. Bronisława do szczególnej zażyłości i modlitwy-rozmowy ze św. Michałem. W każdym dniu Nowenny pragniemy mówić św. Patronowi o wspólnotach wiernych, objętych opieką charyzmatyczno-duszpasterską przez Jego Zgromadzenia. Modliliśmy się za obydwie wspólnoty michalickie, za uzależnionych od różnych nałogów i zniewoleń oraz za ich rodziny, za ojców, a w dniu dzisiejszym za matki. Zadziwia ilość wielu pielgrzymek, które w tych trzech dniach modliły się przed Figurą św. Michała Archanioła. Pozostaje nam osobiste wołanie do naszego Patrona: Święty Michale Archaniele! Jesteś nam wyjątkowo bliski! Daj nam odczuć tę bliskość! Twojej obronie i Twojej pomocy polecamy siebie i tych, którym służymy w działaniach charyzmatyczno-duszpasterskich.