Policja u swojego Patrona

Z księdzem prałatem Kazimierzem Kaczorem – kapelanem policji z terenu krośnieńskiego, w środę 25 września w naszym Sanktuarium, modliliśmy się w intencji policji. Ich Patronem jest św. Michał Archanioł. W rozważaniu do przedstawicieli policji ks. Jan podkreślił, że nie wystarczy wykrzyczeć wniebogłosy wiadomości na temat grzechu człowieka, aby spełnić zadanie stróżów prawa i porządku.

Taki krzyk wydobywa się z wnętrza demona. Należy naśladować św. Michała. Trzeba być konsekwentnym w niszczeniu zła, ale nigdy człowieka. Św. Michał jest wspaniałym wzorem niszczenia zła i obrony człowieka przed złem. W tym dniu, w godzinach popołudniowych, figurę św. Michała Archanioła przyjmowała również parafia w Targowiskach. Wyjątkowym wydarzeniem na drodze peregrynacji Figury, było jej przyjęcie w szkole w Bliznem, która za Patrona szkoły przyjęła św. Michała Archanioła. Śpiewy, program słowno-muzyczny, wysłuchana z uwagą konferencja oraz Msza święta w kościele, wytworzyły w społeczności szkolnej podniosłą atmosferę. W następnych godzinach, w uroczystości peregrynacyjnej uczestniczyli starsi mieszkańcy Bliznego. Powrót Figury do Sanktuarium nastąpił przed Nowenną. Biorąc pod uwagę nowo-tworzącą się wspólnotę wiernych, którzy przyjęli szkaplerz, wspólnotę Czcicieli św. Michała oraz wspólnotę Rycerzy św. Michała, modliliśmy się w naszym Sanktuarium o łaskę utworzenia Honorowej Straży św. Michała Archanioła przy Sanktuarium w Miejscu Piastowym. Mamy nadzieję, że wspaniała frekwencja wiernych w czasie Nowenny, przyspieszy zrealizowanie tego pragnienia.