Dzień Dziecka Utraconego

Dzień 15 października w Polsce obchodzony jest jako Dzień Dziecka Utraconego.

15 października br. o godzinie 1300 w Kościele p.w. Św. Piotra i Św. Jana z Dukli w Krośnie odbędzie się uroczysta Msza Św. w intencji dzieci zmarłych przed urodzeniem i ich rodziców. Po Mszy Św. trumna ze zmarłymi dziećmi zostanie złożona w grobie na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy doświadczyli straty nienarodzonego dziecka oraz tych, którzy pragną ich modlitewnie i duchowo wesprzeć. Pogrzeb ten pomoże po chrześcijańsku przeżywać ból i żałobę, będzie okazją do modlitwy, zadumy i refleksji nad wartością życia ludzkiego. Grób, w którym zostaną złożone zmarłe dzieci będzie dla rodziców symbolicznym miejscem spotkania z utraconym dzieckiem.