Lista Aktualności

Biłgoraj pełen Mocy i Łaski

 

Któż jak Bóg, niech zabrzmi jak najpiękniej. Któż jak Bóg niech zabrzmi jak najdalej.” Te słowa pieśni skierowanej do św. Michała Archanioła od kilku tygodni przygotowywały parafię pod wezwaniem św. Jerzego w Biłgoraju na peregrynację figury wodza zastępów niebieskich z groty objawień na Gargano we Włoszech. Nasza wspólnota dołączyła do licznej grupy polskich parafii, które już przeżyły „Czas mocy i łaski”

We wtorek 22.10. br. około 18.00powitaliśmy figurę przedstawiającą głównego patrona Kościoła Katolickiego, którą ukoronował proboszcz ks. kan. Stanisław Michał Budzyński. Następnie przedstawiciele poszczególnych ruchów i wspólnot działających przy „Kościółku”, bo tak potocznie jest nazywana nasza świątynia, skierowali słowa wdzięczności Bogu za ten niezwykły i błogosławiony dar peregrynacji. Po uroczystej Mszy św., której przewodniczył ks. Proboszcz, a słowo Boże wygłosił ks. Jan Seremak CSMA, modliliśmy się przy figurze św. Michała na różańcu, a następnie ks. Jan wprowadził nas w Apel Jasnogórski ukazując rolę Maryi w walce z szatanem.
Środa 23.10 przyniosła wiele podniosłych wydarzeń, których ukoronowaniem była wieczorna Msza św. z modlitwą o uwolnienie ze zniewoleń i nałogów za wstawiennictwem św. Michała Archanioła, na którą przybyły rzesze wiernych. Po krótkiej przerwie bardzo ciekawą konferencję na temat zagrożeń duchowych wygłosiła siostra Agnieszka ze zgromadzenia Michalitek, którą wspomagała siostra Fides. O 21.00 odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i rozpoczęliśmy procesję, jakiej nasza wspólnota jeszcze nie widziała. Z figurą patrona na ramionach, którą nieśli kapłani, katechetki, członkowie różnych grup i wspólnot z naszej parafii, obeszliśmy teren całej naszej parafii zawierzając ją i wszystkich jej mieszkańców opiece św. Michała Archanioła. Procesja zakończyła się ok. 23.00. Najbardziej wytrwali, z księdzem Proboszczem na czele, uczestniczyli we Mszy św. o 24.00.
24.10 to, dzień pożegnania ze św. Michałem Archaniołem. Ale zanim opuścił on teren naszego miasta zostały odprawione kolejne, piękne i podniosłe nabożeństwa, m.in. w intencji rodzin naszej parafii. Na dwie godziny święty z Gargano nawiedził parafię p.w. św. Maksymiliana Kolbego w Dąbrowicy. Zwieńczeniem peregrynacji była uroczysta Msza św. o 18.00, po której odprowadziliśmy figurę, aby kolejne wspólnoty parafialne mogły przeżyć spotkanie ze św. Michałem Archaniołem.
Chociaż ten krótki artykuł jest pisany „na świeżo” po nawiedzeniu nas przez św. Michała, to już teraz można z całą pewnością stwierdzić, że był, a może lepiej napisać, jest to „Czas mocy i łaski”, gdyż przez te święte dni bardzo mocno zapraszaliśmy św. Michała do różnych sfer naszego życia i wiemy, że on z nami pozostanie, chociaż figura powędruje w inne miejsce. Najlepszym dowodem tego, że obecność wśród nas tak potężnego orędownika przynosi owoce, jest fakt, że ok. 400 osób przyjęło szkaplerz św. Michała i tym samym zamanifestowało swoją wiarę.
Bogu niech będą dzięki za ten wspaniały czas mocy i łaski.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.