Dobre Połączenie

Czas kolędowania kojarzy się z ciepłym przyjęciem w gronie rodzinnym, w którym błogosławieństwo Boże wypowiadane przez kapłana, tworzy rzeczywistość chrześcijańskiego, domowego Kościoła. Ta rzeczywistość w zakonnym Domu Macierzystym, zdaje się mieć wymiar pogłębiony.

Grono Współbraci zaślubionych z Bogiem, jest wzajemnie dla siebie wspomagającym świadkiem na drodze życia konsekrowanego, zaś błogosławieństwo Przełożonego przyjęte z radością i wdzięcznością, temu zakonnemu świadectwu nadaje formę Rodziny Bożej. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, Przełożony Generalny Ks. Kazimierz Radzik przeprowadził w Domu Macierzystym w Miejscu Piastowym kolędę, udzielając każdemu Współbratu błogosławieństwa. Uwieńczeniem tych kolędowych odwiedzin było poświęcenie nowej kotłowni, która – według pierwszych przeliczeń Przełożonego Domu ks. Antoniego Tyńca – daje konkretne oszczędności, jest ekologiczna i – co najważniejsze – atmosfera w domu i kościele jest wyraźnie cieplejsza.