Na drodze Świętego

Wdzięczność okazana Panu Bogu za dar świętego Jana Pawła II jest wpisana przez błogosławionego ks. Br. Markiewicza w duszpasterskie działania Sanktuarium św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym. Prorockie słowa: „Najwyżej was Pan Bóg wyniesie, gdy dacie światu Wielkiego Papieża” wypowiedziane przez błogosławionego Bronisława są tego wyrazem. 3 maja o godz. 10.00 z lotniska w Targowiskach wyruszyła do Sanktuarium w Miejscu Piastowym ponad 80-cio osobowa pielgrzymka, która w modlitwie różańcowej i przy śpiewie pieśni maryjnych podziękowała Panu Bogu za dar kanonizacji świętego Jana Pawła II i przez Jego wstawiennictwo prosiła o potrzebne łaski dla rodzin i maturzystów.

Uwieńczeniem tej pielgrzymki była Msza św., której przewodniczyli złoci Jubilaci: ks. Józef Żak i ks. Jan Sereda. Piękne kazanie ks. Seredy ubogaciło naszą Uroczystość odpustową. W czasie Mszy św. towarzyszył zespół Gloria, który na zakończenie Mszy św. otrzymał komplementy ze strony Jubilatów. Koncert pieśni religijnych w wykonaniu zespołu i dzieci stał się powodem chrześcijańskiej radości wśród wszystkich uczestników Mszy św. i pielgrzymki . Na koniec michalicka zupa serwowana przez Towarzystwo Powściągliwości i Pracy w krużgankach ołtarza polowego zaznaczyła michalicką gościnność.