Lista Aktualności

Niezwykłe Odwiedziny z Nieba

W dniach 23 – 25 czerwca R.P. 2014 dane było gilowickiej parafii,w beskidzie żywieckim pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła, uczestniczyć w  wyjątkowych rekolekcjach. W tych bowiem dniach naszą parafialną wspólnotę nawiedził św. Michał Archanioł, który przybył w swej figurze z włoskiej Góry Gargano. Obecność tak niezwykłego Gościa, to szczególny znak miłości samego Boga wobec naszej parafii, wobec każdego mieszkańca Gilowic. Bogu niech będą dzięki!

W promieniach pełnego słońca, wkroczył św. Michał Archanioł do naszego zabytkowego kościółka, spoczywając na ramionach dzielnych miejscowych strażaków. Po przekroczeniu progu świątyni, ks. Proboszcz nałożył na skronie Archanioła złotą koronę. I tak stanął Św. Michał, Książę Zastępów Niebieskich, pośród nas. Uroczystą Mszą św. rozpoczęły się te niezwykłe odwiedziny Michała Archanioła, któremu towarzyszyli  Michalici - ksiądz Krzysztof Stanula oraz brat Andrzej  ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Czas spędzony ze św. Michałem Archaniołem u stóp Tabernakulum, został wypełniony po brzegi, modlitwą, refleksją, milczeniem oraz Bożą radością. Plan spotkania z tak wyjątkowym Gościem uwzględniał potrzeby każdego parafianina: dorosłych i dzieci, zarówno młodszych, jaki i starszych, zdrowych i tych, niosących brzemię cierpienia. W ciągu tych chwil nawiedzenia, od późnego poniedziałkowego popołudnia, poprzez cały wtorek, aż do przedpołudniowych godzin środy, każdy mógł uczestniczyć i we Mszy świętej i  w modlitwie różańcowej, w modlitwie o uzdrowienie i uwolnienie, w Koronce do Bożego Miłosierdzia i w Nabożeństwie światła, a także w Apelu Jasnogórskim, którym tak chętnie modlił się św. Jan Paweł II. Pośród wielu spotkań i nabożeństw, na szczególną uwagę zasługuje spotkanie św. Michała z dziećmi ze szkoły podstawowej. Dzieci, zebrane wokół figury Archanioła, radośnie chwaliły Pana, potwierdzając słowa „Któż jak Bóg!”. Razem śpiewały o Jezusie uciszającym życiowe burze i wykrzykiwały swój entuzjazm radośnie śpiewając: „Cieszcie się, weselcie się! Śpiewajcie i grajcie Mu!” A biała figura Księcia Aniołów, gromiąca szatana, dumnie spoglądała na ten radosny zastęp dziecięcych, ufnych serc. Dobiegła końca peregrynacja figury Michała Archanioła. Pozostała ogromna wdzięczność Bogu, Stwórcy rzeczy widzialnych i niewidzialnych, za ten niezwykły dar i czas szczególnej Jego łaskawości. Pozostała także pewność, że Archanioł Michał i naszą parafię otacza swoją anielską opieką i broni przed złem, panoszącym się w świecie.

                                                                             Parafianka Ewa


Święty Michale Archaniele, módl się za nami!
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.