Lista Aktualności

Św. Michał w Cieklinie

Wrzesień to szczególny miesiąc dla Parafii w Cieklinie ponieważ każdego roku obchodzimy odpust ku czci św. Michała Archanioła. W tym roku to był czas wyjątkowy na kilka dni przed liturgicznym wspomnieniem Michała Archanioła do naszej parafii zawitał szczególny gość- Michał Archanioł we figurze z Góry Gargano.

17 września o godzinie 17 30 rozpoczęło się nabożeństwo oczekiwania które animował ks. michalita Jan Seremak. Tłum ludzi z wielką radością i śpiewem na ustach wypatrywał kiedy nadjedzie kolumna samochodów a pośród nich ten jeden samochód- kaplica, który wiózł  cudowną figurę. Na początku ks. Jan przekazał ks. Proboszczowi koronę św. Michała następnie mężczyźni w otoczeniu dzieci aniołków, scholi, kosynierów i strażaków wnieśli figurę do naszej świątyni. Po przywitaniach rozpoczęła się Eucharystia której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Jan Seremak a koncelebrowali z nim licznie zgromadzeni kapłani z dekanatu Dębowiec. Podczas tej mszy modliliśmy się szczególnie za osoby które są zniewolone lub uzależnione. Pierwszy dzień nawiedzenia zakończyliśmy wspólnym apelem Jasnogórskim. W czwartek od godzin porannych trwała przed figurą adoracja a następnie wspólnie wykonaliśmy godzinki do Michała Archanioła. Podczas porannej Mszy modliliśmy sięga osoby starsze i chore, na zakończenie Eucharystii odbyła się adoracja i błogosławieństwo na sposób „lurdzki”.
Wierni przez cały dzień chętnie przychodzili no parafialnego wieczernika aby powierzać w osobistej modlitwie siebie i bliskich. W tym dniu także dzieci i młodzież ze szkoły miały czas aby odwiedzić figurę i pogłębić swoją przyjaźń z Michałem. O godzinie 15 00 figura zagościła w Dobryni, aby tam przez te kilkadziesiąt minut ludzie mogli spotkać się z Księciem niebieskim Michałem. Czas nawiedzenia powoli dobiegł końca o 17 30 wierni zgromadzili się aby w modlitwie różańcowej modlić się w intencji parafii. Msza kończąca nawiedzenie rozpoczęła się o 18 00. W atmosferze wielkiej radości, zarówno jednak w wielkim rozmodleniu i zaufaniu żegnaliśmy naszego szczególnego Gościa. Ks. Proboszcz jako pasterz naszej wspólnoty dziękował przede wszystkim Bogu za ten czas łaski a także ludziom którzy się przyczynili do tej uroczystości w szczególny sposób pamiętając o ks. Janie Seremaku i br. Andrzeju Zimnym, michalitach którzy przez jedną dobę pozwolili nam przeżywać wspaniałe chwile z św. Michałem Archaniołem. Nasz patron św. Michał niech zawsze będzie naszym przewodnikiem i niech uczy nas wielkiego zaufania Bogu które mieści się w Jego zawołaniu „ Któż jak Bóg.” Tym nabożeństwem Parafia Cieklin rozpoczęła obchody 600 rocznicy pracy i pobytu kapłanów w naszej Parafii.


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.