Lista Aktualności

Któż jak Bóg zabrzmiało w Nowym Żmigrodzie

Wezwanie Michael – „Któż jak Bóg” dla każdego wierzącego w Boga wydaje się oczywiste i jest swoistym wyznaniem wiary. Jednak w naszych wyborach między dobrem a złem nie zawsze jest to takie mocne jak powinno być.
W dniach 15 – 17 września 2014 roku Wspólnota Parafii w Nowym Żmigrodzie miała okazję to wezwanie umocnić w swoim sercach i umysłach.

Dzięki Bożej Opatrzności mieliśmy wielką łaskę gościć Figurę Św. Michała Archanioła z góry Gargano. Figura ta pielgrzymuje po Polsce dzięki Zgromadzeniu Księży Michalitów i na swej drodze zagościła w naszej Parafii. Był to czas łaski od Boga, czas na umocnienie swoich dobrych wyborów oraz odważne wybranie dobra a odrzucenie zła. Figura eskortowana przez naszą Policję, Straż Pożarną z Nowego Żmigrodu, Toków, Mytarzy  i Mytarki przyjechała 15 września w godzinach popołudniowych. Została uroczyście powitana na Rynku w Żmigrodzie przez naszych parafian na czele z Ks. Proboszczem Henrykiem Magudą. Mszy Św. na powitanie w tym dniu przewodniczył Ks. Bp Kazimierz Górny. Ważnym wydarzeniem tego Nawiedzenia była zawsze modlitwa  i głoszeni Bożego Słowa przed Figurą Św. Michała Archanioła. Modlitwa zgromadziła całą naszą parafie. W te święte dni, dzięki nauczaniu Księży Michaelitów, uświadomiliśmy sobie siłę zła, ale też moc zwycięstwa, które jest możliwe zawsze, jeśli będziemy trzymać się Boga. Św. Michał Archanioł wspiera nas w tej walce z mocami zła. Wydarzeniem kluczowym było powierzenie parafii Św. Michałowi w ostatni dzień Nawiedzenia. Dokonał tego w imieniu całej wspólnoty Ks. Proboszcz. Jednym z wielu owoców tego Czasu Świętego, było przyjecie przez wielu parafian Szkaplerza Świętego Michała Archanioła.
Nawiedzenie naszej Parafii w Nowym Żmigrodzie przez Figurę Św. Michała Archanioła, było niezwykłym wydarzeniem i darem dla nas wszystkich. Dar ten zobowiązuje nas teraz do świadczenia o Bożej mocy i opiece w naszej codzienności. Pozostanie nadzieja i życzenie zarazem, że to wydarzenie będzie dla nas wszystkich umocnieniem naszych dobrych wyborów przez wstawiennictwom Św. Michała Archanioła. Wezwanie „Któż jak Bóg” zabrzmiało mocniej niż do tej pory na tej naszej ziemi i niech trwa.

Ks. Piotr Róż - wikariusz


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.